Mnóstwo dużych firm potrzebuje co najmniej kilku pracowników do działu księgowości – na przykład kogoś, kto będzie zajmować się tylko fakturami

Wielkie firmy najczęściej zatrudniają dużą grupę pracowników. W tej sytuacji nie starczy jedna pani księgowa, która w tym samy czasie obrabiałaby także sprawy kadrowe.

Jest zbyt wiele spraw, aby podołała im jedna osoba.
Wyposażenie

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
szkolenia

Autor: KSAF AGH Krakowska Studencka Agencja Fotograficzna AGH
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli spółka jest ogromna to posiada fachowy dział księgowości oraz osobny dział kadrowy. W księgowości potrzeba stale przynajmniej kilku rąk na pokładzie. Z reguły w dziale jest cisza, gdyż należy skoncentrować się nad cyframi. W wielu firmach funkcjonuje takie stanowisko pracy jak fakturzysta. Jest to zwykle pani, która jest odpowiedzialna za wystawianie faktur oraz wprowadzanie ich do systemu. Powinna także robić korekty. Jeżeli będzie taka potrzeba, to na prośbę kierownika musi robić przeróżnego typu zestawienia. Raz na jakiś czas musi również rozliczać stany magazynowe oraz planować dostawy na podstawie zestawień z wcześniejszych miesięcy. Kobieta, pracująca jako fakturzysta, musi być niebywale sumienna i obowiązkowa. Nie powinna niczego odkładać na następny dzień. Powinna kochać porządek, żeby także w liczbach panował u niej ład. praca wymaga samodyscypliny, gdyż polecana strona za wiele rzeczy odpowiada się bezpośrednio. Dla ludzi niezwykle energicznych może być zbytnio monotonna, wobec czego zwykle sprawdzają się tu osoby łagodne i niekonfliktowe.

Tego typu zajęcie mogą wykonywać też osoby na wózkach, gdyż jest to praca przy biurku. Nie wymaga to żadnego wysiłku fizycznego albo jeżdżenia na targi.