Jakim sposobem wybrać dobrą herbatkę?

Na naszym rynku wybór herbat jest całkiem duży i z każdym rokiem się zwiększa. Oprócz herbatek ekspresowych coraz ogromniejszą wziętością cieszą się herbatki sypane. Możemy je nabyć nie jedynie w supermarketach, ale także w hrebaciarniach i w specjalistycznych sklepach herbacianych (stacjonarnych oraz online).
Aby z tejże bogatej oferty wybrać, to, co najlepsze trzeba wiedzieć, jak muszą wyglądać liście poszczególnych typów herbatek.

Sałatka z szynką dębową

Autor: ZM Pekpol
Źródło: ZM Pekpol
Na co kierować uwagę? Herbata zielona – jej liście muszą posiadać odcień od srebrzystego do ciemnozielonego, najodpowiedniej z połyskiem. Im jaśniejsza barwa liści, tym lepsza herbatka. Jeśli chodzi o stopień zwinięcia liści, to trudno tu sformułować bezsprzeczne reguły, gdyż sposoby zwijania różnią się w zależności od gatunku herbaty, zazwyczaj jednak dokładne skręcenie wskazuje na wysoką jakość herbaty.

Podnoszona tu problematyka jest dla Ciebie użyteczna? Jeżeli tak, to wejdź do serwisu kawa ziarnista arabica, który proponuje podobne tematy.

Czarna herbata – jej listki powinny posiadać kolor czarny z błyszczącym odcieniem pomarańczowym, granatowym lub czerwonym. O złej jakości herbaty świadczy matowy szarawy, kolor – taka herbatka została w procesie produkcyjnym wyjałowiona z soku.

Herbata czerwona – najlepsze herbatki (więcej informacji o herbacie harney and sons) mają charakterystycznie zabarwione brzegi liści. Herbata biała – jej liście powinny posiadać jasną, srebrną barwę a także lekki puszek.szczegóły tutaj gryzak dla psa gryzak dla psaPrócz wyżej wyszczególnionej charakterystyki wyglądu poszczególnych herbat są także uniwersalne reguły odnoszące się do wszelkiego typu herbatek. Im lepsza jakość herbatki, tym więcej jest w niej tak zwanych tipsów.
Herbata Harney and Sons (dowiedz się o herbacie harney and sons) posiada ich sporo. Tipsy to młode pąki liściowe, które mieszczą wyjątkowo dużo aromatu, zatem ich obecność znamiennie podwyższa atuty smakowe herbatki.