Opodatkowanie i praca w Irlandii

Jeśli planujesz podjąć robotę w Irlandii, ten oto lapidarny przewodnik na pewno stanie się dla ciebie użyteczny. Przeczytaj więc go uważnie i kieruj się na sławne Cliffs of Moher i Dublin!

Bezrobocie w Irlandii – tego lata skala bezrobocia w państwie Éire osiągnęła pułap niemalże piętnastu procent, co sytuuje go na 5. pozycji w rankingach członków UE. To zła rzecz dla przyjeżdżających na wyspę za chlebem. Wyspa jest męczona przez ciężki kryzys i należy odczekać kilka miesięcy na poprawę trendu.

Gazeta.ie

Źródło: www.gazeta.ie

Podatki w Irlandii – tutaj sytuacja układa się dobrze. Obciążenia fiskalne w kraju świętego Patryka są stosunkowo małe.

Te ciekawe treści mają swą kontynuację. Pragniesz się z nią zapoznać? Więc idź do strony praca ślusarz i tam rozkoszuj się frapującymi informacjami.

Wyspa jest na dziewiątym pozycji raportu najbardziej wolnych fiskalnie krajów globu. Polska zajmuje w nim kiepską 64. pozycję. To musi cię skłonić do odpalenia działalności gospodarczej w Irlandii.

List motywacyjny po angielsku – to ważny dodatek do życiorysu. W sytuacji, gdy twoje talenty językowe są słabe, poproś kogoś biegłego w jezyku królów o stworzenie listu. Możesz także spróbować poszukać anglistę w sieci, ale taka opcja bywa droga.

Zdrowie – lękasz się, że nie będziesz potrafić porozumieć się z lekarzami? Jest na to rozwiązanie. W stolicy znajduje się punkt pomocy medycznej dla Polaków Medicus. Pracuje w niej mnóstwo lekarzy wieloraków dziedzin – laryngolog, dermatolog, stomatolog itd.. Sprawdź witrynę sieciową centrum medycznego, wpisując w wyszukiwarkę hasło „Medicus Irlandia”

Praca za granicą to niezła opcja, nawet w czasach złej koniunktury. Pomyśl: polepszasz swoje talenty językowe, zarabiasz nieco dobrych pieniędzy, zbierasz doświadczenie, zawiązujesz nowe przyjaźnie, oswajasz się z nowymi kulturami. Doradzałbym ci jednak, żebyś poczekał parę miesięcy na emigrację. Fala złej koniunktury skończy się i wtedy będzie prościej dostać opłacalną pracę bądź wystartować z firmą. Obecnie jednak wskaźniki finansowe kraju świętego Patryka są kiepskie.

Źródło: Gazeta.ie