Jak smartfony zmieniły rynek telefonów komórkowych

Rozwój technologii telefonii komórkowej uległ przyspieszeniu w ostatnich latach. Aktualnie blisko 50% sprzedawanych telefonów to smartfony. Na czele jest iphone, którego nowa odsłona zawsze jest poruszana w mediach. Apple ma rzeszę klientów, którzy czekają najczęściej w kilometrowych kolejkach by nabyć smartfona w pierwszym dniu sprzedaży.

Mimo wysokich cen, produkty firmy Apple sprzedają się wyśmienicie. Na tyle, że ucierpiał poważnie na tym dawny lider – nokia. Fińska firma przegapiła boom na smartfony, przez co już po kilku latach zauważalnie odbiło się to na zyskach.

smartfony

Źródło: technibufallo.com

Szansę wykorzystali azjatyccy producenci przykładowo samsung. Najdroższy smartfon Samsunga Galaxy znakomicie się sprzedaje, a i jego cena jest dużo niższa niż ceny Iphona. Smartfon Samsunga posiada wiele możliwości, często takich samych co Iphone.

HTC przedstawiło pierwszy smartfon z systemem Microsoftu i HTC Sense – jest to nowy interfejs. Użyty w HD2 szeroki ekran na 4,3 cala zezwala na pokazanie ostrego obrazu oraz wygodne przeglądanie stron www i korzystanie z aplikacji. Przez to projektowanie aplikacji na windows phone ma jeszcze lepsze możliwości.

To następny krok w kierunku użytkowania telefonów. Ekran o przekątnej 4,3 cala umożliwia wyświetlanie multimedialnych informacji o pogodzie z wykorzystaniem całego ekranu. HD2 może być dopasowywane w sposób najbardziej pasujący potrzebom właściciela poprzez pobranie jednej z wielu przydatnych aplikacji.

Charakterystyczne jest to, że w najnowszych modelach smartfonów ekrany są coraz większe. Nie ma już klawiatury, obecnie pokazywana jest na wyświetlaczu telefonu. Wielkie ekrany umożliwiły na tworzenie userom tysięcy programów jak nawigacje.

Także jakość aparatów, w które wyposażone są smartfony jest świetna. Często posiadają one po dziesięć megapikseli i wspaniałą jakość zdjęć.

Wielka szybkość procesorów w smartfonach zezwoliła na tworzenie zaawansowanych aplikacji. Sprawiło to że powstała osobna gałąź jaką jest development aplikacji mobilnych. Sporo firm chciałoby mieć własne aplikacje, by przyciągnąć użytkowników. Są to programy takie jak opcja zamówienia taksówki, czy przeróżne gry. tworzenie stron www wrocław jakość (polecana strona)

Źródło: jojomobile.eu