Zasilacz LED – jak go dobrać, czego możemy się (nie) bać?

Używanie lampek reflektorowych, zasilanych nawet dwiema żarówkami LED, o mocy nieprzekraczające czterdzieści j Wattów wyraźnie zmniejsza zużywanie prądu. W sytuacji, gdy konsumpcyjny styl życia bije coraz bardziej po kieszeni, jednym z odczuwalnych wydatków stają się eksploatowane coraz mocniej domowe media.

Wybierając oświetlenia wzbogacone przez zasilacz LED nie tylko zaoszczędzimy, ale tworzymy urok w pomieszczeniu . Stylizowane na pomieszczenie służbowe i sale konferencyjne, lampy reflektorowe wybierzemy w paru konfiguracjach. Najmniej wymagający rodzaj oświetlacza i taśmy wymagany będzie do podświetlenia wyłącznie dekoracyjnego, w którym głównym zamiarem jest wieczorowa ekspozycja półek i książek. Inny zasilacz LED powinniśmy wybrać, gdy planujemy w wyraźny sposób podkreślić nasze dekoracje (generujące nawet trzy razy mocniejsze światło). Jeszcze inny zamiennik zostanie użyty do pomieszczenia, w którym postanawiamy czytać, bez użycia jednolitej lampy sufitowej.

żarówki LED

Autor: Artemas Liu
Źródło: http://www.flickr.com

Żarówki LED nie zrujnują naszego budżetu przez większe zużycie prądu. Znając kluczowe zasady zliczania mocy w lampach i doboru do nich odpowiedniego zalampach (poznaj naszą firmę) nie musimy pytać się eksperta w zakresie oświetleń. Możemy skorzystać z pomocy któregoś znajomego, lub członka rodziny, kogoś o kim powiemy „złota rączka. Po wszystkim pozostaje cieszenie się warunkami, które stworzyliśmy dzięki reflektorom LED i dogranego do nich zasilacza.

Decydując się na oświetlenie o charakterze ekspozycyjno-dekoracyjnym warto zaopatrzyć się w zasilacz o zwiększonej mocy (wyrażanej w amperach). Przy klasycznych lampkach pobieranie mocy prądu jest określane wartościami najsłabszego wyświetlacza, nie ma podobnych rozgraniczeń przy ustalaniumocy maksymalnej. Z tą drugą związane są naturalnie dodatkowe koszty (przeczytaj na stronie). Do obliczenia mocy poboru lampek potrzebujemy prostej matematyki – pomnożenie liczby żarówek LED (przy dekoracyjnym oświetleniu, z dodatkowymi reflektorkami) przez moc generowaną przez jedną z nich. Wynik da nam iloczyn będący wynikiem wyrażonym w miliamperach albo woltach. Wystarczy, że zasilacz LED jaki trzeba kupić będzie równy, czy większy od mocy wszystkich żarówek razem liczonych.