Prawidłowy rozwój własnego dziecka to dzisiaj podstawa! Zatroszcz się o to sama!

Są rodzice, którzy na pewno mocno przesadzają. Zatem na przykład podsyłają własne dziecko na zbyt wiele wszelkiego rodzaju zajęć, co powoduje, że dziecko jest przemęczone. W końcu tylko sama szkoła oraz odrabianie prac domowych zajmują dużo życia! A należy jeszcze dodać jęz. angielski, pływalnię, pianino, etc. A więc najpoważniejsza rada dla każdego z rodziców: nigdy nie można przesadzić ze zbyt dużymi wymaganiami wobec własnego dziecka, bo później mogą być znaczne kłopoty.

Jeśli piłkarz zbyt wiele trenuje, po jakimś czasie miewa dużo momentów kompletnego zwątpienia, a jeszcze na dodatek jest sporo bardziej podatny na wypalenie oraz niebezpieczne kontuzje. Z dziećmi nie jest tak samo, ale mocno podobnie. Choć naturalnie wielce ambitne dziecko jest prawdziwym skarbem!

Zabawka dla niemowlaka

Autor: Liz
Źródło: http://www.flickr.com

Już od małego trzeba zadbać o trochę bardziej ponadprzeciętny rozwój dziecka, przykładowo wiele dają maty edukacyjne (tutaj), które sprawiają, że dziecko ma okazję doskonale się zabawić, jednocześnie będzie tak jakby zwiększać swój intelekt. Można śmiało powiedzieć, iż dzieciństwo jest najbardziej istotne – jeśli rodziciele podchodzą odpowiednio do tematu wychowania swojego dzieciaczka, tak naprawdę sprawiają, że nawet zwykłe dziecko, bez ogromnego ilorazu inteligencji, będzie dużo lepiej się rozwijało.

Będziemy zobowiązani za wszystkie komentarze z serwisu. Są one dla nas ważne, ponieważ uświadamiają nam, czy nasze teksty docierają do Was oraz jak są rozumiane.

A kto nie chce mieć niesamowicie mądrego szkraba? – więcej informacji o zabawkach dla niemowląt

Wielce mylą się także te osoby, które sądzą, iż najbardziej wskazanym rozwiązaniem jest najzwyczajniej pozostawienie swojego dziecka, tzn. oczywiście bez jakichś patologii, lecz zasadniczo niemała ilość rodziców nie dba o pobudzanie intelektu własnej pociechy. Tak naprawdę to łatwe do wytłumaczenia: w końcu wszystkiego dzieci będą mogły dowiedzieć się od belfrów w szkole. Jednakże ciężko jednoznacznie powiedzieć, iż to dobra postawa. Jeśli bez większego bólu nasze dziecko będzie miało możliwość zwiększyć swoje możliwości intelektualne, tak naprawdę dlaczego mielibyśmy rezygnować z tego? Szczególnie, że w końcu dziecko później nam za to bardzo podziękuje.

Jeśli rodzic nie umie zachować odpowiedniego dystansu, czyli będzie wywierać za duży dystans do swojej pociechy, musi błyskawicznie się opamiętać, bo tak naprawdę jeszcze jest w stanie spowodować, że dziecko tak jakby nabierze dużego wstrętu do edukacji!