Kilka plusów jagód acai

Mawia się, że kochanego ciała nigdy za wiele, jednak pomimo temu znanemu zdaniu coraz więcej osób szuka recepty wymarzoną sylwetkę. Często są to godziny okupione dużym wysiłkiem w klubie fitness i opieranie się pokusom, a wiadomo, że „zakazany owoc” najlepiej smakuje.

W mediach są przedstawiani znani celebryci, którzy, jak z rękawa sypią zestawami ćwiczeń na wymarzoną sylwetkę. Natomiast w sklepach z książkami lub w sieci można odszukać wiele poradników, traktujących o sprawdzonych sposobach na odchudzanie lub odżywkach, które pomogą w zgubieniu zbędnych kilogramów.

Ale czy jest metoda na piękny i szczupły wygląd, który nie wpłynie negatywnie na zdrowie?

sok z acai

Źródło: flickr.com

Ostatnim odkryciem na rynku w kwestii zdrowego żywienia są jagody acai (czyt, asai). Są to malutkie, fioletowe owoce z pestkami, które są podobne do jagód. Pochodzą z amazońskiej puszczy. Dzięki żyznej glebie acai są świetnym źródłem witamin: B1, B2, B3, C I E oraz minerałów, takich jak: beta karoten, wapń, potas, miedź, fosfor i cynk, które pozytywnie działają na zdrowe funkcjonowanie organizmu. Mieszkańcy Amazonii uważają, że to wspaniałe lekarstwo w leczeniu różnego rodzaju dolegliwości. Dlatego też coraz częściej są wykorzystywane w medycynie niekonwencjonalnej ze względu na właściwości odmładzające.

Podoba Ci się nasz artykuł? Przejdź więc do nowego posta i sprawdź jakie merytoryczne źródło (https://protlumaczenia.pl/oferta/tlumacz-przysiegly-niemieckiego-online/) było naszą motywacją. Miłej lektury!

Wpływają również pozytywnie na układ krążenia i wzmacniają układ odpornościowy, a alergikom dają ulgę w przy objawach alergii. Dodatkowo regenerują siły i pozwalają na długi i spokojny sen.

Jagody acai dzięki swoim licznym zaletom, dostały także zaufanie od lekarzy do spraw walki z otyłością, którzy coraz częściej polecają je swoim pacjentom i dołączają do swojego menu. Wśród dietetyków istnieje opinia, że jagody acai, mają duże właściwości odchudzające, bo minimalizują wskaźnik cholesterolu, spalają tłuszcz i przyspieszają metabolizm.

jagody acai

Źródło: flickr.com

Spożywanie jagód acai umożliwia także na likwidację szkodliwych substancji z organizmu. Umożliwią stabilizacje przez co organizm otrzyma sporą ilość składników, które użyje do przetwarzania i dostarczania energii. Te małe owoce to doskonały suplement diety w codziennej diecie. Używanie jagody acai na odchudzanie to rewelacyjna, a przede wszystkim zdrowa i racjonalna metoda w walce ze zbędnymi kilogramami.

Źródło: acaimania.pl