Turystyka i rekreacja – czy warto studiować?

Każdy maturzysta, który zamierza podjąć studia magisterskie, musi zmierzyć się z kluczowym wyborem – który profil kształcenia wybrać? Jest to zwłaszcza istotna decyzja, dlatego, że ma ona wpływ nie tylko na kolejne 5 lat życia młodego człowieka ale również na następującą karierę zawodową i sytuację finansową. Podjęcia decyzji nie upraszcza chwiejna sytuacja na rynku zatrudnienia, który w minionych sezonach zmienia się ustawicznie, wraz ze zmianami globalnej i krajowej koniunktury.

Jaki kierunek, w takim razie, opłaca się studiować? Na pewno taki, który da możliwość zdobyć interdyscyplinarne wykształcenie, sprawiając tym samym, że absolwent będzie mógł znaleźć pracę w różnych gałęziach gospodarki. Ciekawszym z takich kierunków jest turystyka (ważny link) i rekreacja To zdecydowanie dziedzina wszechstronna, w ramach której osoba studiująca uzyskuje wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych, społecznych i ekonomicznychoraz rolniczych. Wspomniany profil jest dostępny zarówno w szkołach publicznych, jak również na uczelniach prywatnych, a naukę można odbywać w trybach stacjonarnym i zaocznym, w ramach studiów licencjackich i magisterskich.Spora część uczelni daje swoim absolwentom sposobność odbycia różnego rodzaju szkoleń, dodatkowo zwiększających ich umiejętności i szanse na rynku pracy.

Studenci

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Dzięki kompletnemu wykształceniu, osoby po studiach z zakresu turystki i rekreacji dostają możliwość znaleźć pracę w takich przedsiębiorstwach jak biura podróży, ośrodki spa i ośrodki rehabilitacyjne, różnego typu organizacjach społecznych, a nawet w organach administracji rządowej i lokalnej. Faktem jest, że turystyka studia to kierunek nie dla wszystkich. Osturystyka – www.eccotravel.eu/kanada/ -eresowana podjęciem nauki o tym profilu, musi wykazywać spore zainteresowania geograficzne i zamiłowanie do podróżowania. Powinna również cechować się kreatywnym myśleniem oraz dobrą organizacją czasu. W tym przypadku, bardzo ważnymi umiejętnościami są zdolność do szybkiego podejmowania decyzji i komunikatywność oraz predyspozycje do przyswajania języków obcych.

Jeżeli chcesz związać swoją przyszłość z sektorem turystycznym i jesteś zainteresowany rozpoczęciem studiów na kierunku turystyka i rekreacja, nie czekaj, rekrutacja na studia 2014 jeszcze trwa! Wystarczy, że złożysz wymagane dokumenty w sekretariacie danej szkoły, a już od października możesz rozpocząć pasjonującą przygodę z tym niebanalnym kierunkiem.