Jak odpowiednio przygotować się do sprawy rozwodowej?

Zapewne nigdy sprawa o rozwód nie jest prosta – jednakowoż takie jest właśnie życie! Jeśli małżonkowie myślą, że dalsze małżeństwo już nie jest w porządku, separacja oraz rozwód są najbardziej odpowiednimi wyjściami. Szczególnie czymś bardzo ważnym jest to, aby nie zapominać, iż brak rozdzielności majątkowej powoduje, że jeśli małżonek weźmie kredyt bankowe, ale nie będzie go spłacał, to druga strona najzwyczajniej w świecie będzie mieć duże problemy finansowe. A więc można powiedzieć, iż wzięcie rozwodu to bardzo często prawdziwe wybawienie.

Co z dziećmi? Rozwody są niemal zawsze bardzo trudne, lecz w szczególności problem jest dostrzegalny, jeżeli w grę wchodzą właśnie dzieci. Jeśli rodzice będą chcieli zawalczyć o prawo (kredyty we frankach) do wychowania, kłopot będzie bardzo duży. I właśnie dlatego bardzo istotne jest to, aby jednak starać się spowodować, że małżonkowie wspólnie dojdą do porozumienia.

prawo

Autor: Troy David Johnston
Źródło: http://www.flickr.com

Trudne to, ponieważ często spokojnie można mówić, iż małżonkowie najzupełniej się nienawidzą, ale sensownie myślący rodzice pewnie dojdą wreszcie do konsensusu…

Majątek? Tutaj jest o wiele ciężej – można śmiało powiedzieć, że bardzo często adwokaci zarabiają wielkie pieniądze na tego typu sprawach. Jeżeli ludzie w wielu przypadkach nie umieją się porozumieć o dużo mniejsze rzeczy, trudno myśleć, iż akurat sprawa o majątek (sprawdź program do inwentaryzacji majątku) będzie łatwa (polecani radcy prawni z Krakowa). Choć i to nie jest jakaś reguła: przykładowo jeżeli małżonkowie praktycznie niczego nie posiadają, niejako automatycznie odpadają wszelkie problemy. To zależy od wielu czynników.

Prawo jest niemalże dla wszystkich wielce skomplikowane – zatem to wyraźnie pokazuje, że ten małżonek, który w zupełności nie posiada prawnego wykształcenia, a pewnie tak w istocie jest, musi z całą pewnością rozejrzeć się za prawnikiem. W wielu przypadkach doradztwo z zakresu prawa jest praktycznie wybawieniem. Ludzie muszą zdawać sobie sprawę, iż chyba zawsze sytuacja jest taka, że jeśli chce się coś większego ugrać, przykładowo zdobyć nieruchomość bądź oszczędności, trzeba skorzystać z pomocy porządnego prawnika. Miejmy jednak nadzieję, iż dosłownie każdy to wszystko wie.