Niezwykle wytrzymała blacha – w jaki sposób się ją wyrabia

budowa

Autor: XELLA Polska Sp. z o.o.
Źródło: XELLA Polska Sp. z o.o.
Do wytwarzania maszyn i urządzeń wykorzystywana jest stal trudnościeralna o ogromnej wytrzymałości oraz wysokim stopniu ścieralności i udarności. blacha trudnościeralne hardox znajdują zastosowanie podczas wytwarzania kontenerów i wywrotek, krawędzi roboczych mszyny do robót ziemnych, części maszyn górniczych i betoniarek, które najszybciej się zużywają, konstrukcji platform, jak również podajników, lejów i czerpaków koparek.

stal - dowiedz się więcej o ofercie  stali zbrojeniowej: <a href=aner.com.pl/kategorie/stal-zbrojeniowa -” />Tego typu materiał umożliwia nowoczesne, precyzyjne projektowanie oraz obniżenie masy produktów, dzięki czemu poprawia się ich efektywność energetyczną. Różne odmiany stali trudnościeralnej mają odmienną charakterystykę w zależności od celu, w jakim są wykorzystywane. Dostępne są odmiany oferujące odporność na tarcie wzdłużne, używane na przykład w lemieszach i łyżkach koparek i ładowarek.

Inne typy utwardzają się w trakcie pracy i stosowane są w kopalniach, cementowniach czy kamieniołomach. Jeszcze inne, wytrzymałe na wysoką temperaturę, stosowane są w warunkach bardzo wysokiej ścieralności – hartowane w wodzie wykorzystywane są do wytwarzania nożyc, pogłębiarek czy maszyn rolniczych, na przykład przy wytrwarzaniu narzędzi takich jak lemiesze. Blachy idź www.hmlnosewicz.pl/ trudnościeralne aby sprostać wymogom rynku, powinny być także łatwe do spawania i proste w obróbce.

budowa

Autor: Times Square Public Relations
Źródło: Times Square Public Relations
Stal trudnościeralna Hardox 600 można ciąc laserem, plazmą, palnikiem tlenowym lub strumieniem wodnym z elementami ciernymi. Blacha Hardox 600 uzyskuje swoje wyjątkowe właściwości dzięki wykorzystaniu bardzo skomplikowanego procesu hartowania. Blachy te poddaje się kontroli topograficznej sprawdzającej ich płaskość. Wyniki tych analiz przechowywane są w hucie i mogą stanowić cenne źródło informacji dla producenta narzędzi ze stali trudnościeralnych, a także dla stosujących te narzędzia.