Informatyk na kontrakcie

Freelancer informatyk świetnie sobie żyje. Nie są zmuszani zakładać niekomfortowych garniturów. Nie mają nakazu budzić się wcześnie i dojeżdżać do pracy. Zarabiając jako wolny informatyk indywidualnie narzucają sobie terminy zaczęcia i zakończenia pracy. Można przesiadywać w samych majtkach przed komputerem, nie patrząc na żadne konwenanse. Nikt nie kontroluje, nie wydaje poleceń. Nieśmiali z pewnością doceniają brak interakcji z resztą świata. Wszystko wygląda kolorowo. Nie ma haczyka? Jakie problemy zauważają informatycy zarabiający jako freelancerzy?

internet

Autor: TwojaBateria.pl
Źródło: TwojaBateria.pl

Programista, który chce zarabiać na kontrakcie powinien wiedzieć parę istotnych rzeczy. Wielką wadą tego modelu pracy okazuje się umowa. Tu spotykane są jej 2 typy – umowa zlecenie i o dzieło. Niestety, w Polsce wyłącznie umowa o pracę zapewnia całkowite składki na zdrowie i emeryturę. Umowa o wykonanie dzieła nie posiada takich składek w ogóle.

Jeżeli chcesz odnaleźć naprawdę niezwykle dobre źródło, spójrz na tekst (https://www.workservice.pl/praca/produkcja/walbrzych/), który był zredagowany przez autentycznego profesjonalistę.

W wypadku umowy na zlecenie ilość zapewnianych składek zależy od pracodawcy. Przed zdecydowaniem się na coś należy bez dwóch zdań wziąć ten aspekt pod uwagę. Informatyk freelancer, jeśli napisze na zlecenie nowy program, otrzymuje za to opłacalne przeliczniki rozliczenia PIT. Oprogramowanie jest postrzegane jako utwór, to powoduje, że połowa przychodu jest liczona jako koszt uzyskania.

E-handel

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Programista freelancer może po pewnym czasie stwierdzić, że nie ma motywacji. To częste zjawisko, kiedy nie ma obok żadnego nadzorcy, sprawdzającego siłę zaangażowania. Persona, która ma problem z układaniem swojego schematu pracy nie powinna brać pod rozwagę takiego rodzaju zatrudnienia, gdyż może to prowadzić do niezrealizowania zamówienia.

Jak widać, są 2 strony medalu. Pamiętaj o nich, kiedy będziesz przeglądać ogłoszenia w rodzaju „freelancer praca (spawacz szuka pracy) na podstawie Java Script” lub „programista kontrakt”. Wybranie rodzaju zatrudnienia to kluczowa decyzja. Należy porównać swoje możliwości z realizmem, by w przyszłości nie żałować wyboru.

Źródło: www.itkontrakt.pl