Informatyk na kontrakcie

Freelancer informatyk świetnie sobie żyje. Nie są zmuszani zakładać niekomfortowych garniturów. Nie mają nakazu budzić się wcześnie i dojeżdżać do pracy. Zarabiając jako wolny informatyk indywidualnie narzucają sobie terminy zaczęcia i zakończenia pracy. Można przesiadywać w samych majtkach przed komputerem, nie patrząc na żadne konwenanse. Nikt nie kontroluje, nie wydaje poleceń. Nieśmiali z pewnością doceniają brak interakcji z resztą świata. Wszystko wygląda kolorowo. Nie ma haczyka? Jakie problemy zauważają informatycy zarabiający jako freelancerzy?

internet

Autor: TwojaBateria.pl
Źródło: TwojaBateria.pl

Programista, który chce zarabiać na kontrakcie powinien wiedzieć parę istotnych rzeczy. Wielką wadą tego modelu pracy okazuje się umowa. Tu spotykane są jej 2 typy – umowa zlecenie i o dzieło. Niestety, w Polsce wyłącznie umowa o pracę zapewnia całkowite składki na zdrowie i emeryturę. Umowa o wykonanie dzieła nie posiada takich składek w ogóle.

Jeżeli chcesz odnaleźć naprawdę niezwykle dobre źródło, spójrz na tekst (https://www.workservice.pl/praca/produkcja/walbrzych/), który był zredagowany przez autentycznego profesjonalistę.

W wypadku umowy na zlecenie ilość zapewnianych składek zależy od pracodawcy. Przed zdecydowaniem się na coś należy bez dwóch zdań wziąć ten aspekt pod uwagę. Informatyk (polecam http://opolkom.pl/) freelancer, jeśli napisze na zlecenie nowy program, otrzymuje za to opłacalne przeliczniki rozliczenia PIT. Oprogramowanie jest postrzegane jako utwór, to powoduje, że połowa przychodu jest liczona jako koszt uzyskania.

E-handel

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Programista freelancer może po pewnym czasie stwierdzić, że nie ma motywacji. To częste zjawisko, kiedy nie ma obok żadnego nadzorcy, sprawdzającego siłę zaangażowania. Persona, która ma problem z układaniem swojego schematu pracy nie powinna brać pod rozwagę takiego rodzaju zatrudnienia, gdyż może to prowadzić do niezrealizowania zamówienia.

Jak widać, są 2 strony medalu. Pamiętaj o nich, kiedy będziesz przeglądać ogłoszenia w rodzaju „freelancer praca na podstawie Java Script” lub „programista kontrakt”. Wybranie rodzaju zatrudnienia to kluczowa decyzja. Należy porównać swoje możliwości z realizmem, by w przyszłości nie żałować wyboru.

Źródło: www.itkontrakt.pl