Atrakcyjne info o transporcie w naszym kraju

Cóż ciekawego można tak naprawdę rzec odnośnie transportu w naszym kraju? W zasadzie nadal możemy zazdrościć Niemcom czy Francuzom, lecz na całe szczęście poszczególne branże związane z transportem nieźle się rozwijają. Może za kilkanaście lat to Niemcy nam będą zazdrościć rewelacyjnych krajówek, autostrad bądź pociągów? Pewnie to utopia – tak czy siak najbardziej istotne jest to by po prostu przeć do przodu. Całkiem możliwe, że za pewien czas nareszcie nawet mocniej narzekająca część naszego społeczeństwa będzie zadowolona.

autobus w trasie

Autor: Roland Tanglao
Źródło: http://www.flickr.com
Z całą pewnością cieszy szybki rozwój PolskiegoBusa – to znaczy firma pochodzi ze Szkocji, lecz nazwa całkiem trafiona. Można powiedzieć, iż PolskiBus to teraz najlepszy przewoźnik. Oczywiście nie można twierdzić, że tego typu przewoźnicy są kierowani przez geniuszy, dzięki właśnie czemu w odróżnieniu do typowo państwowych firm zarabiają spore pieniądze. W końcu wciąż większość polskich tras tak czy siak nie może na siebie zarobić. Trudno myśleć, iż takie przedsiębiorstwa zarobiłyby na typowo gminnych trasach.

Potrzebujesz trzymać paliwo dla swojej floty? Zobacz i dowiedz się więcej o zbiornikach na paliwo.

Choć i tak autobusowe przewozy w ubiegłym roku doskonale się roprzewozy przewozy do niemiec lubiny – trzeba mieć w takim razie nadzieję, że Polski Bus będzie nadal się rozwijał. PolskiBus sprawił, że nasze koleje nieco straciły. A więc jeżeli z powiedzmy Krakowa do Wrocławia jedzie większa liczba ludzi eleganckimi autobusami, nie powinno zdziwić, iż koleje nieco tracą na znaczeniu. Zresztą w ostatnim roku było dużo remontów, zatem ludzie byli bardzo często nieco zirytowani długimi godzinami spędzanymi w pociągu.

żółty wagon pociągu

Autor: Ben Schumin
Źródło: http://www.flickr.com

Jednakże to się za jakiś czas zmieni – przecież polskie koleje pozyskały z UE znaczącą ilość pieniędzy na wszelkiego rodzaju inwestycje. A więc można powiedzieć, iż gorzej na naszych torach nie będzie. Na sam koniec warto odrobinę zobrazować transport (przyczepy 2 osiowe) samochodowy. Cieszy to, że w dużym stopniu zmalała liczba wypadków, w szczególności jest sporo mniej zgonów na drogach.

Pewnie główną przyczyną sporej poprawy bezpieczeństwa na drogach jest po prostu spora poprawa stanu dróg. Jeżeli drogi są lepszej jakości, powstają bezpieczniejsze autostrady, to z pewnością jest sporo bezpieczniej. Choć i tak jest dużo do nadrobienia.