Parametry obiektywów Sigma

Każdy amator fotografii cyfrowej poszukuje najlepszego obiektywu do swojego aparatu. Każdy wykwalifikowany fotograf zdaje sobie jednak sprawę, że taki urządzenie nie istnieje. Optyka posiada swoje ograniczenia, których nie da się w żaden sposób uniknąć. Zaawansowane obiektywy gwarantują dobrą jakość obrazu, nie są to jednak urządzenia uniwersalne. Teleobiektywy służą do uwieczniania oddalonych celów, są więc wykorzystywane przez fotoreporterów czy astro fotografów. Optyka stałoogniskowa za to cechuje się świetną jakością obrazu, ale z uwagi na niemożność natychmiastowej zmiany kadru, wykorzystuje się ją najczęściej w warunkach studyjnych.

Parametry a przeznaczenie

obiektyw

Autor: Steve Jurvetson
Źródło: http://www.flickr.com

Producenci lustrzanek cyfrowych udostępniają sporo obiektywów do swoich urządzeń, każdy charakteryzujący się innymi parametrami optycznymi. Obiektywy te można montować tylko w aparacie tego samego producenta. Wyjątek stanowi firma Sigma, która oferuje swoje urządzenia z kształtem pasującym do wszystkich popularnych firm. Każdy obiektyw Sigma 17-70 posiada parę głównych cech, które stanowią o jego podstawowym przeznaczeniu. Najbardziej istotne, to: ogniskowa i przesłona.

Nie czekaj! Jeżeli zainteresował Cię nasz temat, to wejdź w kolejną stroną. Tam czeka na Ciebie kluczowa treść. Sądzimy, że w ten sposób uda nam się odpowiedzieć na wszelkie Twoje wątpliwości.

Ogniskowa decyduje jaki kąt widzenia będzie miał obiektyw. Obiektyw o wysokiej ogniskowej to teleobiektyw, ten o niskiej ogniskowej to popularny obiektyw szerokokątny. Tego rodzaju urządzenia wykorzystuje się głównie – możliwa jest fotografia obiektów znajdujących się w ruchu.

Fotografia profesjonalna

W sprzedaży jest oferowana także optyka do zaawansowanej fotografii – na przykład do tworzenia panoram sferycznych.

Jeżeli prezentowany w tym miejscu artykuł okazał się dla Ciebie ciekawy, kliknij tutaj, gdyż na pewno warto zobaczyć tam (www.eztime.pl/) również inny tego typu tekst.

Rodzajem zaawansowanej fotografii, która jest bliższa przeciętnemu fotografowi jest makrofotografia. Opiera się ona na fotografowaniu elementów w większym zbliżeniu. Taki efekt ciężko jest jednak otrzymać za pomocą teleobiektywu. Obiektyw makro nie oferuje bowiem dużego zbliżenia, lecz opcję wyostrzenia obrazu znajdującego się blisko przedniej soczewki obiektywu, której to teleobiektywy nie mają (informacje o obiektywach).