Postępująca informatyzacja i towarzysząca jej infrastruktura

Informatyzacja w istniejącym świecie to już aspekt codzienności. Jeszcze dekadę temu nowością był fakt, że można konwersować z inną osobą przez aparat telefoniczny, idąc swobodnie ulicą, trzymając przy małżowinie sporej wielkości wynalazek. Dzisiaj wywołuje to drobny uśmieszek zakłopotania i wspominanie starych czasów.

Serwer NAS Iomega Home Media Network Hard Drive Cloud Edition

Autor: Iomega
Źródło: Iomega
Granica pomiędzy urządzeniem do rozmawiania, wysyłania i odbierania smsów, a laptopem robi się coraz bardziej zatarta. W dodatku rozwój elektronice doprowadził do tego, że przez telefon można opłacać zakupy, można zerknąć na prognozę pogody, można na telefonie oglądać i przechowywać spore filmoteki…Można też posłuchać ulubione kawałki muzyczne. Najlepiej jeśli posiadasz zestaw słuchawkowy (polecane źródło). Po co męczyć innych muzyką, którą nie wszyscy mogą lubić.

A to wszystko to jedynie czubek góry lodowej. Aparaty o tego typu możliwościach służą generalnie do zachowania kontaktu z znajomymi lub z partnerami biznesowymi, natomiast rozwój elektroniki, możliwości obliczeniowych komputerów i złożoności najróżniejszej maści oprogramowania spowodował, że nie tylko wysłużone, duże pecety są nie do wykorzenienia, ba – niezbędne w wielu instytucjach.

Bardzo przydatne są tam wspomniane smartfony. Chociaż na razie taki krok odbywa się się bardziej w prywatnych przedsiębiorstwach, w przyszłości z pewnością każdy lekarz na ostrym dyżurze będzie miał w kieszeni potężną technologiczną maszynkę z dostępem do Internetu na obszarze całego departamentu; także pracownicy służb publicznych, dyżurni ruchu na stacjach…

Ten artykuł porusza rzeczywiście istotnie sprawy, jednak przeczytaj jeszcze tamto źródło – z pewnością uznasz, że są wartościowe.

A żeby je chronić przed czynnikami zewnętrznymi poszuka wygodne etui na telefon (odkryj więcej tu).

Jednak wciąż wymaga to zaplecza i nieprzebranej wiedzy niezbędnych do działania takich systemów i właściwego ich zabezpieczenia. Nadal w siedzibach przedsiębiorstw, gdzie wydajnie funkcjonują proste w obsłudze sieci, gdzieś głęboko w sejfach rackowych tkwią maszyny takie jak HP J9019B lub HP J9280A – switche, które kierują dystrybucją niezliczonych, drobnych kawałków informacji. Te dwa modele są dość drogimi i dużymi maszynami, niezbędnymi w największych instytucjach i firmach.

Istnieją ich dużo skromniejsze odmiany, takie jak HP J9138A, znakomite do zastosowania na małej placówce pocztowej lub w małej kafejce internetowej. Oprogramowanie niezwykle użyteczne w kreowaniu i zarządzaniu małymi, średnimi i ogromnymi sieciami to na przykład winsvrstd 2008r2 sngl olp nl – produkt Microsoftu umożliwiający wirtualizację serwerów. Podsumowując – aby działała prognoza pogody w smartfonach, żeby dało się sprawdzić email w kawiarni albo innym miejscu, nadal wymagana jest specjalistyczna wiedza i specjaliści biegle znający zagadnienie.