Zbuduj więź z klientami

Praca, biznesmen

Autor: www.s-lab.pl
Źródło: www.s-lab.pl

Już ponad pięć dekad temu marketing obwołano pełnoprawną dyscypliną uniwersytecką, badaną przez setki naukowców. W tym czasie także w biznesie sformowały się zespoły odpowiedzialne za kreowanie wizerunku marki oraz zespoły promocyjne. W obecnych czasach fachowców od public relations opłacają przedsiębiorstwa prywatne, krajowe oraz organy rządzące, takie jak na przykład Sejm. Dużo ludzi utożsamia public relations z marketingiem, a to jest nieprawidłowe. Zwięźle więc rozwiejmy narastające wątpliwości z tym związane.

Marketing to przede wszystkim ocenianie korzystnych i niekorzystnych stron przedsiębiorstwa, kreowanie przekazów reklamowych, określanie targetu i dokładne planowanie przyszłych ruchów reklamowych.

Udało nam się przyciągnąć Twoją myśl tym interesującym wpisem? Rewelacyjnie. W takim razie zapraszamy – naciśnij hiperłącze (http://www.account-pl.eu/publikacje/jak-wybrac-biuro-rachunkowe-do-prowadzenia-ksiag-8-wskazowek) i przenieś się do następnej witryny po fakty.

Od razu powinno się jednoznacznie zdefiniować, czym jest przekaz reklamowy. Reklama to komunikacja jednostronna, od nadawcy do potencjalnego konsumenta. Musi przekonać go do zakupu konkretnego dobra lub wybrania konkretnej usługi. Dobra reklama musi zwracać na siebie uwagę i trafiać wprost do konsumenckiego celu. W korporacjach najczęściej działają odrębne komórki reklamowe, czasami jednak używa się usług, jakie zapewnia zewnętrzna firma marketingowa albo agencja PR.

Mocne wejście Twojej firmy

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Głównym zagadnieniem jednak, jakie realizuje agencja public relations, jest inne. PR to komunikacja dwustronna, od nadawcy do konsumenta i z powrotem. W tej sytuacji istotne jest utworzenie stabilnej więzi pomiędzy marką a bazą konsumencką. Znający się na rzeczy fachowiec od PR powinien poznawać oceny klientów i na podłożu prawdziwych informacji tworzyć długotrwałą relację. Takie działanie powoduje wielomiesięczne kreowanie wizerunku. Warto wiedzieć, że PR ma o wiele dłuższy okres wpływu, niż wielka nawet kampania promocyjna. Agencja public relations ma za zadanie pielęgnować reputację firmy, analizując wydarzenia i robiąc systematyczne badania ocen na temat marki.

PR korporacyjny to podstawa w obecnej gospodarce. Bez budowania korzystnego wizerunku żadna korporacja nie podbije serc klientów.

Źródło: PR Time