Jakim sposobem zostać testerem oprogramowania?

W obecnych czasach, w których nowoczesne technologie odgrywają szalenie ważną rolę w naszych codziennych poczynaniach, praca w informatyce to możliwość uczestniczenia w bardzo interesujących przedsięwzięciach, które mają szansę wywierać wpływ na życie setek tysięcy ludzi każdego dnia.

Obok wielkiego zapotrzebowania na odpowiednio wykwalifikowanych specjalistów, jesteśmy w stanie zaobserwować także trend w którym osoby spoza branży chcą rozpocząć swoją przygodę w IT.

Bardzo dobrym przykładem jest choćby pozycja specjalisty do spraw jakości oprogramowania. Aby wykonywać ten zawód dobrze jest skończyć techniczną uczelnię i móc poszczycić się właściwymi umiejętnościami technicznymi o szkoleniu z testowania aplikacji mobilnych. Jednakże jeżeli posiadamy pewne cechy, które wyróżniają dobrego testera, to jesteśmy w stanie znaleźć pracę pomimo braku odpowiedniego doświadczenia.
witryny

Autor: Anastasia Yankovskaya
Źródło: http://www.flickr.com
Dobry tester to po pierwsze osoba, jaka krytycznie spogląda na napotkany problem i jest w stanie myśleć poza utartymi ścieżkami i schematami. Umiejętność dociekania przyczyny rzeczy jest tutaj jedną z najbardziej pożądanych cech. Następną jest także ciągła i nieodparta chęć nauki nowych rzeczy. W takim momencie z pomocą przychodzą nam różnego typu kursy takie jak chociażby szkolenie testowania aplikacji mobilnych testujemy.mobi/. W trakcie takiego szkolenia jesteśmy w stanie opanować podstawy tematu jakim są właśnie aplikacje na telefony czy też tablety. Wypada dodać, iż rynek usług jak i urządzeń przenośnych rośnie w niezwykle szybkim tempie. Natomiast na samym rynku zatrudnienia niezwykle często możemy spotkać oferty dla programistów jak i testerów aplikacji na urządzenia mobilne.

Nieodparta chęć nauki połączona z otwartością na doskonalenie własnych umiejętności w ramach różnego rodzajutypu szkoleń powoduje, że mamy dobrą podstawę na pracę w IT jeżeli chodzi o segment testowania.