Które meble do ogrodu nabyć?

Wiosna to pora, gdy mnóstwo osób głowi się nad kupnem mebli na taras lub do patio. Wybór mebli ogrodowych jest naprawdę bardzo duży. Różnią się one kosztem zakupu, materiałem, z którego je wykonano i funkcjonalnością. Wybieranie stosownych mebli do ogrodu i tarasu nie będzie łatwe. Przy ich wyborze wiele ludzi kieruje się wysokością ceny. Do najtańszych zaliczają się z pewnością meble plastikowe, lecz jakość tych najtańszych często jest bardzo słaba.

meble ogrodowe

Źródło: pixabay.com

Producenci umeblowania ogrodowego oferują także także meble z drewna. W tym wypadku można wybrać między meblami wyprodukowanymi z drewna krajowego albo egzotycznego. Te pierwsze będą tańsze, nie będą jednak na tyle trwałe, jak te z drugiej grupy. Gdy koszt nie gra dla nas roli, dobrze jest wziąć pod uwagę meble z drewna egzotycznego. Na tarasie z dachem można ustawić także meble wiklinowe albo z rattanu. Wielką furorę od jakiegoś czasu robią jednak meble (zobacz sprawdź nas) z syntetycznego tworzywa zwanego jako technorattan. Leżak technorattan nie jest podobny do leżaczka wyprodukowanego z plastiku. Leżak technorattan łudząco imituje leżaczki uplecione z naturalnego rattanu. Ma mimo wszystko o wiele więcej od tego plusów. Przede wszystkim będzie bardzo odporny na wpływ słońca. Po długim sezonie spędzonym na balkonie czy w ogrodowym patio meble z technorattanu prezentują się tak, jak na początku. Są to elementy również bardzo lekkie, odporne nie tylko na promieniowe słoneczne, lecz także na wpływ deszczu oraz niższą temperaturę.

Zainteresował Cię nasz wątek? Zatem wejdź w link do serwisu artykuły stolarskie i rozkoszuj się następnymi faktami. W razie jakiś pytań – pisz do nas.

Prócz umeblowania z rattanu, wikliny, technorattanu i plastiku zakupić można także niezwykle lekkie meble ogrodowe wykonane z aluminium.

leżak ogrodowy

Autor: John Collins
Źródło: http://www.flickr.com

Charakterystyczne dla nich będą bardzo efektowne kształty. Doskonale wobec tego pasują do ogrodów oraz tarasów urządzonych w myśl nowoczesnego stylu. Porównywalnie do umeblowania z technorattanu będą odporne na niesprzyjające uwarunkowania atmosferyczne. W wielu ogrodach zobaczyć dziś można także umeblowanie żeliwne. Pośród wszystkich gatunków mebli do ogrodu są najbardziej masywne. Do najmniej jeszcze popularnych należą dostępne od niedawna chromowane meble stalowe. Podobnie, jak te z aluminium najlepiej pasują do nowoczesnych ogrodów.