Ekologiczne środki czystości

Aktualnie coraz większy nacisk kładzie się na kwestie dbania o środowisko i ekologii. Ludzie zaczynają częściej zwracać uwagę na to, co jedzą i jakich substancji używają. W sprawach odżywiania się coraz popularniejsza jest tak zwana zdrowa żywność, otrzymywana metodami niezagrażającymi środowisku. Coraz bardziej powszechne jest również stosowanie naturalnych środków do prania, do których należy krochmal. Otrzymywany jest on z wody i skrobi ziemniaczanej, a używany jest do usztywniania tkanin.

ekologia

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Wykorzystuje się go w większości przypadków do usztywniania pościeli i obrusów. Naturalne substancje czyszczące odznaczają się zawartością substancji tylko naturalnych, przeważnie roślinnych. Są w większości przypadków mniej niebezpieczne dla ludzkiej skóry i ogólnie dla jego zdrowia. Co najważniejsze jednak nie powoduje uwalniania szkodliwych środków chemicznych do środowiska naturalnego, a co za tym idzie jego zanieczyszczania –Środki do prania

Do najbardziej istotnych i najczęściej wybieranych środków czystości należą substancje piorące. Używane są również często w większych ilościach, aniżeli to zalecane. Proszki do prania i żele do płukania tkanin często zawierają detergenty, substancje negatywnie wpływające na środowisko naturalne.

Autor: Belenda Eco Care

Do najbardziej popularnych ekologicznych substancji do prania należą tak zwane ekokule piorące – . Jest to profesjonalny system połączonych środków naturalnych w formie kulek, znajdujących się w charakterystycznym pojemniku. Umożliwiają one skrócenie czasu prania, są wydajniejsze od preparatów standardowych. Poprzez skrócenie czasu prania umożliwiają zminimalizowanie wykorzystania wody oraz energii elektrycznej. Pozostawiają także na tkaninach przyjemny zapach.

Pozostałe środki czystości

Poza środkami piorącymi, takimi jak ekokule czy orzechy piorące, stosuje się również inne środki ekologiczne. Są to przykładowo naturalne płyny do naczyń, które działaniem w niczym nie ustępują tym tradycyjnym. Dostępne są również (sprawdź naszą propozycję) płyny do mycia podłóg i innych powierzchni, oparte na naturalnych substancjach. Można spotkać także ekologiczne płyny do czyszczenia łazienek i kuchni. Działają specjalne drogerie i sklepy, także w sieci, zajmujące się dystrybucją tego typu środków.