Popularne urządzenia do oznaczania opakować

Jeżeli weźmiemy do ręki pierwszy lepszy przedmiot lub pudełko po nim możemy znaleźć dużo swoistych znaków. Będą to zarówno symbole opisujące jakość, kody kreskowe i wszelkie zabezpieczenia. Wszelkie takie symbole określają niepowtarzalność tego produktu. I tak na każdej hali produkcyjnej znajduje się urządzenie, które pozwoli takie oznaczenia zrealizować. Zależnie od rozmiarów oznaczeń czy materiału mamy różne rozwiązania.


 

drukarki etykiet

Źródło: www.eti-go.pl
Aby tworzyć znakowania na dużych albo płaskich powierzchniach odpowiedni jest ploter laserowy. Takie urządzenia pozwalają jednocześnie na wytwarzanie napisów na materiale (zobacz frez nasadzany), grawerów oraz dodatkowo na wycinanie wymyślnych kształtów. Ze względu na wykorzystanie lasera wyróżniają się bardzo dużą precyzją wykonania oraz wysoką wydajnością pracy. W większości przypadków plotery laserowe pozwalają na obróbkę materiałów drewnianych,plastikowych, plexi i tworzyw sztucznych oraz grawerowania powierzchni metali.
 
Odmienną metodą jest znakowarka galwo. Kompaktowe gabaryty pozwalają na umieszczenie jej w większości linii produkcyjnych. Zapewniają bardzo wysoką klasę realizacji do kilkuset znaków na sekundę. Przy zastosowaniu specjalnego oprogramowania można wykonać zarówno technikę wektorową jak i rastrową. Też prostota instalacji oraz bezobsługowa praca korzystnie wpływają na zredukowanie kosztów produkcji oraz zwiększenie wydajności. Znakowarka galwo zezwala na obróbkę większości powierzchni niemetalowych takich jak plastik, wyroby ceramiczne, szkło, produkty drewniane, skóra i inne.
 
Fiber laser to najnowsza technologia (anodowane aluminium) dostępna na rynku, dzięki której możliwe jest precyzyjne cięcie i grawerowanie produktów (zobacz ofertę na laser fiber). Fiber laser jest bardziej dokładny i wytrzymały od poprzednich metod. skonstruowany z pewnych, bezawaryjnych elementów toteż można liczyć na długą oraz ciągłą pracę maszyny. Dzięki zastosowaniu nowej technologii wiązka lasera jest aż dziesięć razy mniejsza aniżeli w przypadku laserów CO2, dzięki czemu pozwala na tworzenie znacznie bardziej wymyślnych wzorów. W porównaniu ze starszymi rozwiązaniami przedstawia również mniejszy pobór prądu i większą prędkość cięcia. Jednakże wszystkie te ulepszenia mają oczywiście swoje odbicie w cenie maszyny.