Moda męska – jakie trendy cechują się dzisiaj ogromnym zainteresowaniem?

Przez lata moda była utożsamiana z domeną kobiet. Faktycznie, do niedawna to panie z zapartym tchem poznawały trendy modowe i starały się je przemycić do swoich strojów. Aktualnie jednakże coraz więcej mężczyzn jest faktycznie zainteresowanych modą i zwraca baczną uwagę na swój wygląd. Jakie trendy w modzie męskiej wyróżniają się dzisiaj największym zainteresowaniem?

Męskie eleganckie obuwie

Autor: Robert Sheie
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim, faktycznie wielu mężczyzn zaczęło zakładać eleganckie ubrania. Przemycanie garniturów w codziennych ubiorach jest popularne. Garnitur przestał być przy tym nudnym połączeniem marynarki i spodni, zazwyczaj w uniwersalnym czarnym kolorze. Dzisiaj królują garnitury ( http://mengarnitury.pl/ ) kolorowe, w połączeniu z ciekawymi materiałami. Ponadto, krawaty często są zamieniane na muszki. Wiele osób decyduje się również na garnitury inspirowane modą vintage. Jest to o tyle łatwiejsze, że sklepy nie traktują już mężczyzn, jak klientów drugiej kategorii, bazując przede wszystkim na kobietach – wręcz przeciwnie, męskie części sklepów odzieżowych ciągle się rozrastają. Każdy mężczyzna powinien mieć w swojej szafie półbuty męskie, jakie znakomicie będą się nadawały do różnego rodzaju stylizacji. Co więcej, obowiązkowym elementem ubioru powinny być również torby męskie, w szczególności jeżeli na co dzień dana osoba ubiera się elegancko. Jest to alternatywa dla zwyczajnego, sportowego plecaka, jaki niestety w połączeniu z garniturem może zapewnić nieciekawy rezultat.

torba męska

Autor: Peter McConnochie
Źródło: http://www.flickr.com

Niezależnie od tego, jakie ubrania zakłada się zazwyczaj, dziś każdy mężczyzna stara się posiadać we własnej szafie przynajmniej jeden elegancki, świetnie uszyty garnitur. To właśnie takie garnitury ( mengarnitury.pl/pl/page/7/kolekcja/?category_id=14 ) są jednym z najgorętszych trendów kilku ostatnich lat, gdyż mężczyźni w końcu zrozumieli, że jest to dla nich najlepszy strój. Oczywiście, kwestią podstawową jest dobranie odpowiedniego garnituru, co niestety nie jest proste. Trzeba pamiętać, by mankiety koszuli wystawały nieco zza rękawa marynarki, a spodnie nie były nazbyt długie.

Przeważnie, dobierany jest nieprawidłowy rozmiar. Za duża marynarka oraz spodnie prezentują się rzeczywiście nieestetycznie. Opcjonalnie, próbując zminimalizować koszty, można udać się do sklepu, w którym obsługa ma niezbędne doświadczenie i doradzi w wyborze najlepszego garnituru.