W przypadku kiedy brak ci pracowników w firmie masz szansę zdecydować się na leasing pracowniczy, to dziś popularne wyjście

Choć w Polsce wciąż panuje znaczne bezrobocie, czasami dochodzi do sytuacji, że właściciel firmy ma trudności z zatrudnieniem pracowników. Na szczęście jest opłacalne rozwiązanie tej sytuacji.

Pracowników można zyskać za granicą
mężczyzna

Autor: Benjamin Linh VU
Źródło: http://www.flickr.com
W wypadku przedsiębiorców, którzy mają problemy z zatrudnieniem dobrej kadry pracowniczej dla swojej jednostki, wyjściem może być leasing pracowniczy – . Przedstawione rozwiązanie staje się w naszym kraju coraz bardziej popularne, ponieważ przynosi dużo korzyści. Tym sposobem najmowani są pracownicy z Ukrainy, jak także odmiennych państw. W wielu wypadkach takie wyjście jest bardzo korzystne, szczególnie jeśli pracowników szuka się jedynie na sezon. Potrzeba wspomnieć w tym momencie, że leasingu pracowniczego nie należy mylić z pracą tymczasową.
Leasing pracowniczy w Polsce
pracownicy z Ukrainy

Autor: swimboy1
Właściciele zakładów coraz powszechniej decydują się na to rozwiązanie, ponieważ zapewnia ono dużo korzyści – doczytaj. Przedstawiony leasing polega na tym, że przedsiębiorca wypożycza pracowników, którzy tak naprawdę bywają zatrudnieni w całkiem innej jednostce. Wszystko odbywa się wedle przepisów kodeksu pracy i jest obwarowane sporządzoną umową. Pracownik musi zgodzić się na wypożyczenie do konkretnej firmy, co musi być potwierdzone na piśmie. Przeważnie do takich prac wypożyczani bywają pracownicy z Ukrainy, albo sąsiednich krajów. Znajdują oni etaty w fabrykach oraz zakładach produkcyjnych, czasami też na budowach.

W przypadku, gdy decyduje się na przedstawione rozwiązanie, na pewno należy upewnić się, że wszystko zostało przeprowadzone zgodnie z prawem. Istotne jest również to, by upewnić się, że wynajęci pracownicy mają praktykę oraz umiejętności wskazane w czasie realizowania określonej pracy.