Naucz się nowego języka latem

Letnie miesiące to doskonały moment, żeby zrobić coś dla siebie. I raczej nie idzie w tym przypadku o podróż do ośrodka odnowy biologicznej, albo na urlop na egzotycznej wyspie. Możemy także przeznaczyć te miesiące na rozwój i podniesienie swoich kwalifikacji. Dobrze jest zapoznać się z ofertą letnich kursów językowych.

Angielski czy inny język?
Najlepiej jest w sporych miejscowościach. Jeśli chodzi o kurs angielskiego, Warszawa ma sporo do zaoferowania. W czasie letnich miesięcy dużo szkół językowych prowadzi kursy wakacyjne, albo ma ciekawe promocje, zatem zdecydowanie warto skorzystać z tego rozwiązania, w szczególności jeżeli dysponujemy czasem. Język angielski zdecydowanie jest ciągle najczęściej wybierany. W obecnych czasach znajomość angielskiego to już podstawa.

Nauka języka w firmie

Autor: Moose.pl
Źródło: www.moose.pl

Oczywiście dobrze jest pomyśleć również nad innymi językami. W cenie jest znajomość rosyjskiego, hiszpańskiego czy czeskiego. Także języki skandynawskie bardzo się przydają na rynku pracy. W zasadzie dobrze jest znać więcej niż jeden język obcy. To świetny atut w CV.

Gdzie szukać dobrej szkoły?
Jeśli szukamy kursu językowego zwracajmy uwagę na parę aspektów. Po pierwsze lektorzy. Sprawdzajmy wykształcenie kadry. Wiele szkół jako lektorów zatrudnia obcokrajowców, co daje możliwość przyswajanie nie tylko zasad i słownictwa, lecz także obcowanie z żywym językiem w czasie zajęć, poznanie akcentu i niuansów, o których polscy nauczyciele mogą nie wiedzieć. To naturalnie nie znaczy, że lektorzy z Polski nie są dobrzy. Kierunki filologiczne na naszych uczelniach stoją na niezwykle wysokim poziomie i kształcą doskonale.

Zwracajmy też uwagę na liczebność grup. Optymalne są grupy składające się z około pięciu osób. Wówczas mamy gwarancję, że nauczyciel poświęca wszystkim uczniom odpowiednią ilość czasu, a tym samym grupa jest motywacją do wysiłku, ponieważ przecież nikt nie chce odstawać. Kiedy decydujemy się na kurs indywidualny nie mamy możliwości sprawdzenia się w dyskusjach grupowych, konwersowania jednocześnie z paroma osobami, rozumienia języka, gdy okazuje się, że mówi więcej niż jedna osoba. Naturalnie za wielka grupa nie zdaje egzaminu zupełnie, ponieważ nauczyciel nie ma możliwości właściwego zajęcia się każdym uczestnikiem.

Najprościej zajęć szukać w internecie. Każda szkoła (więcej na tej stronie) ma stronę internetową z ofertą. Wystarczy jedynie wpisać w wyszukiwarkę właściwe hasło, na przykład „szkoła angielskiego Warszawa” i z pewnością znajdziemy coś dla siebie. Dobrze jest przeznaczyć czas latem na nauczenie się kolejnego języka albo podszlifowanie już opanowanego. Zawsze jest dobry czas na rozwój.