Odpowiednia wilgotność w mieszkaniu

nagrzewnice elektryczne

Źródło: www.klimatop.pl

Przeciętna {wilgotność powietrza waha się pomiędzy 45% a 55%. Nieprawidłowość tego przedziału może doprowadzić nie tylko do wytworzenia się pleśni na ścianach, ale jednocześnie do bardzo poważnych chorób. Jeśli więc jakiegoś dnia odkryjemy że w naszej łazience, pod parapetem lub na ścianie za szafą pojawił się znajomy osad, pamiętajmy, że teraz trzeba zbadać jak duża jest wilgoć w naszym domu. Mógłby przydać się także klimatyzator przenośny.

Skąd nadmiar wilgoci?Może być dziwne, jednak poziom wilgoci w mieszkaniu może zostać znacznie podniesiony poprzez typowe domowe czynności, takie jak gotowanie, prasowanie i codzienne prysznice. Gdy dodamy do tego kiepską {wentylację w mieszkaniu, to będziemy zobligowani sięgnąć po dodatkową pomoc. Żeby pokonać takie grzyby, koniecznie musimy osuszyć łazienkę.

nagrzewnice gazowe

Źródło: www.klimatop.pl

Dlaczego jest tak wilgotno?Jeśli zareagujemy w odpowiednim momencie, zdiagnozowaliśmy problem i pasożyty nie rozprzestrzeniły się i nie zdążyły przeniknąć w strukturę ściany, prawdopodobnie wystarczy uzbroić się w specjalnie stworzone osuszacze powietrza, które umożliwią nam zlwilgoć (polecamy)ać wilgoć do odpowiedniego poziomu. Do tego celu posłużą nam też nagrzewnice powietrza. Oczywiście najbardziej potrzebne w domach będą wersje elektryczne, które nie są tak uciążliwe jak {gazowe i można je dowolnie przestawiać.

Osuszanie nie wystarczyJak już zamkniemy kwestię grzybów dopilnujmy, by wilgotność utrzymywała się teraz na wymaganym poziomie. By nie przesuszyć domu najlepiej jest – szczególnie w zimowym {sezonie grzewczym – uruchomić nawilżacze powietrza. Miewają zwykle formę glinianych pojemników instalowanych na grzejnikach. wilgoć – kontynuuj

Źródło: Uni-lux.pl