Nowatorskie drukarki 3d do metalu znacząco zmniejszą koszty produkcji

Prawdopodobnie ludzie żyjący na początku XX wieku nie zdawali sobie sprawy, że maszynę może zastąpić komputer, telefon stacjonarny komórka, a tradycyjną drukarkę nowatorska drukarka 3d, która stała sięzapewne jednym z największych innowacji XXI wieku w XXI wieku.

Technologia dawniej i dziś

Co prawda pierwsze drukarki 3d zaistniały już w latach 80-tych, to jednak mają one niewiele wspólnego z tym, co oferują obecnie. Dawniej powstawały one głównie do tworzenia rozmaitych wariacji form lub prototypów. Z kolei w 2006 roku powstała pierwsza drukarka 3d z przeznaczeniem dla użytkowników domowych. Współcześnie takie drukarki można już dostać za blisko 540 dolarów, co stanowi mniej więcej 2000złotych.

Drukarki 3 d i ich możliwości użycia

drukarka 3d

Autor: Marc Huguet Reyes
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie drukarki 3d doskonale znajdują zastosowanie w przedsiębiorstwach produkujących zabawki czy odzież. Wystarczy użyć właściwy materiał i można tworzyć prototypy wielu modeli. Osoby, które kochają słodyczesłodycze – więcej na ten temat tutaj – mogą przełożyć swoje zainteresowanie na biznes, bo drukarka 3d pozwala na stworzenie własnej czekolady – i to na milion sposobów!
Niedawno na rynku pojawił się nowy rodzaj drukarki – drukarka 3d do metalu. Taki sprzęt umożliwia drukowanie w rozdzielczości 50 mikronów, co wynosi mniej więcej tyle, co połowa ludzkiego włosa. Faktem jest, że cena nabycia tego typu drukarki wynosi już 4000 dolarów, ale to nic porównując je do obecnie stosowanych w zakładach maszyn produkcyjnych, które wykonują niewielkie elementy.

Nie wahaj się – w szukaniu interesującego Cię postu kontynuuj klikanie w kolejne linki. Po jakimś czasie zapewne znajdziesz coś fajnego.

Dzisiaj drukarka 3d z metalu umożliwia tworzenie różnorodnych struktur ze stali nierdzewnej i stopów na bazie niklu- Bibus Menos. Powstała ona przede wszystkim z myślą o przedsiębiorstwach produkujących różnego typu narzędzia z metalu jak również producentów samochodów.

drukarka 3d

Autor: Steve Jurvetson
Źródło: http://www.flickr.com
Możliwość tworzenia modeli z zastosowaniem drukarki 3 d do metalu bardzo drobnych części może znacznie usprawnić także produkcję wielu elementów do maszyn lotniczych lub kosmicznych. I to znacznie tańszym kosztem niż obecnie. Czy to znaczy, że niedługo będziemy mogli również taniej latać samolotami, a lot w kosmos już nie będzie musiał być tak odległym dla wielu osób marzeniem? Skoro technologia w dalszym ciągu tak szybko będzie się rozwijać, zapewne już wkrótce się o tym przekonamy.