Polski staje się modny?

Coraz więcej obcokrajowców pracuje w Polsce i próbuje się zmierzyć z nauką języka polskiego. Robi to zarówno top management w zagranicznych korporacjach, menedżerowie rozmaitego szczebla, jak i obcojęzyczni studenci, których z każdym rokiem przybywa, bo nasze uczelnie, zwłaszcza techniczne, cieszą się dobrą opinią. Nasz język poznają sportowcy zatrudniani na kontraktach w klubach ligowych, kucharze i właściciele restauracji, a także mężowie lub żony z mieszanych małżeństw. Poznają nie tylko naszą skomplikowaną gramatykę i trudną wymowę, ale także kulturę polską i zarysy naszej historii.

Akustyka w szkole

Autor: Armstrong
Źródło: Armstrong

Jeszcze kilkanaście lat temu język polski dla obcokrajowców w warszawie uczony był tylko przez instytuty języka polskiego działające przy uczelniach wyższych. Poloniści, którzy chcieli się uczyć języka polskiego jako obcego, musieli kończyć specjalne kursy, a przede wszystkim znać bardzo dobrze co najmniej jeden język obcy. Dziś nauką języka Kochanowskiego trudnią się również szkoły językowe, gdyż zazwyczaj zagraniczne korporacje organizują kursy języka polskiego dla swoich pracowników, a lekcje z polskim lektorem przeprowadzane są na terenie firmy (zobaczysz tutaj na Szkoły języka polskiego promują się więc w Internecie jako polski dla obcokrajowców warszawa, bo zazwyczaj językiem bazowym dla nauczania naszego języka egzotycznych obcokrajowców jest angielski. Nadal bardzo modne są też szkoły wakacyjne języka polspolskiego >> collegium-novum.pl/jezyk-polski,kurs,6.html obcokrajowców, dużą grupę stanowią tu osoby pochodzenia polskiego z USA lub Wielkiej Brytanii, które poprzez poznawanie języka rodziców i dziadków chcą dotrzeć do swoich korzeni. Dla nich polish lessons to okazja do poznania kultury, z której wywodzą się ich rodzice i dziadkowie.

nowoczesna szkoła

Co ciekawe, nauka języka polskiego staje się też modna w Wielkiej Brytanii, gdzie jak wiemy, żyje i pracuje wielu Polaków. Oferty typu kursy języka polskiego w warszawie to częste ogłoszenia, które cieszą się ogromną popularnością np. wśród pracodawców zatrudniających sporą grupę Polaków, nasi rodacy są też zatrudniani jako asystenci nauczycieli, po to aby dzieci polskich emigrantów miały umożliwiony kontakt z kadrą pedagogiczną . Okazuje się, że warto zgłębiać języki, a nawet znajomość polskiego w pewnych okolicznościach bywa naszym ogromnym atutem.