Jakie dofinansowania można dostać z programie Mieszkania dla Młodych i kto zdoła je uzyskać?

Mieszkania dla Młodych to niezmiernie słynny, państwowy program, jaki wspomaga uzyskać dofinansowanie przy kupieniu pierwszego mieszkania. Zakup pierwszego mieszkania częstokroć jest problematyczny, szczególnie dla młodych postaci i małżeństwa. Inwestycja w mieszkanie jest faktycznie ogromna oraz droga, właśnie dlatego powstał program Mieszkania dla Młodych, który ma odciążyć w zakupie mieszkania.

nowe mieszkanie

Autor: vnON
Źródło: http://www.flickr.com

W projekcie mdm można otrzymać różne modele dofinansowań, w zależności od sprawy rodzinnej czy wielkości zdobywanego lokalu mieszkalnego. Wolno pozyskać dofinansowanie do 50 metrów kwadratowych albo 65 metrów kwadratowych w razie rodzin czy jednostek z trójką dzieci. Wielkość mieszkania nie zdoła jednak wykraczać podanych metrów kwadratowych. Postaci samotne albo młode małżeństwa, jakie nie posiadają dzieci, mogą pozyskać 10 procent dofinansowania wkładu własnego. 15 procent przypada figurom, jakie posiadają jedno dziecko, a 20 procent jednostkom, jakie wychowują dwoje dzieci. (Mdm Warszawa) W razie trójki najmłodszych dofinansowane wynosi 30 procent. Co więcej wolno też zdobyć 5 procent na wcześniejsze spłacenie kredytu, jeśli w ciągu 5 lat od zakupienia mieszkania (zweryfikuj u źródła), urodzi się trzecie bądź następne dziecko. Dotacja dotyczy też dzieci przysposobionych.

Nie ma co czekać, takie niezwykłe okazje trzeba koniecznie wykorzystywać, więc nie czekaj i szybko sprawdź kompletną ofertę (http://memento-wroc.pl/).

Żeby skorzystać z programu mdm, powinno się spełniać parę ważnych wymagań.

Osiedle mieszkaniowe

Autor: Phillip
Źródło: http://www.flickr.com

Po pierwsze wiek osoby, jaka stara się o dofinansowanie mdm, nie może przekroczyć 35 roku życia, co więcej nie można mieć innego mieszkania. Wypada także zaciągnąć kredyt choć na 15 lat, a jego wielkość musi wynosić minimum 50 procent wartości mieszkania. Ważka jest również cena mieszkania, która nie może przekroczyć wskaźników, jakie są formułowane dla danych lokalizacji. Żeby korzystać z programu mdm, powinniśmy też odszukać bank czy też banki, jakie biorą udział w tym programie i złożyć dobry wniosek (wspólnie z wnioskiem o kredyt).