Na ratunek w miejscu pracy

W momencie gdy dochodzi do poważnego wypadku, niesamowicie istotne są pierwsze minuty. Udzielenie pomocy w tym momencie może uratować komuś życie lub zapobiec groźnym powikłaniom. Niezwłoczna i konkretna reakcja jest bardzo ważna. Zwracając uwagę na to jest nakazane bezzwłocznie wezwać pogotowie ratunkowe.

Nasze zakłady pracy nie są pozbawione niebezpieczeństw. Zwłaszcza jeżeli pracujemy w dużej korporacji, gdzie w każdej chwili mijamy tłum pracujących ludzi. Opierając się na statystyce najczęściej do wypadków dochodzi na korytarzu lub schodach oraz w pomieszczeniu socjalnym, gdzie mamy styczność z urządzeniami elektrycznymi. W tym miejscu najczęściej dochodzi do poparzeń gorącymi napojami. W czasie przerwy kręci się w tym pomieszczeniu bardzo dużo pracowników i łatwo na siebie wpaść. Warto pamiętać o przestrzeganiu przepisów bhp (na ten temat więcej na ). Taka sama historia rozgrywa się na schodach, kiedy wychodzimy do sklepu lub na papierosa. W tym czasie właśnie bardzo często dochodzi do upadków, które mogą być niebezpieczne. Dlatego deska ortopedyczna w biurach to podstawa.

Zobacz ten interesujący tekst a jeżeli interesuje Cię więcej danych na omawiany temat to odkryj więcej tu (https://www.certificator.eu/en/) – odnajdziesz więcej informacji na to zagadnienie.

Jest to specjalny rodzaj noszy, który pomaga ustabilizować poszkodowanego i przenieść go w bezpieczne miejsce. Jest ona wyposażona w specjalne pasy zabezpieczające oraz stabilizację głowy, który ma na celu ochronić szyję.

Dobrze jest także w każdej sytuacji posiadać w apteczce ciśnieniomierz nadgarstkowy. Wiemy doskonale, że praca to najczęstsza przyczyna sytuacji stresowych. Jesteśmy osłabieni, nie wysypiamy się i pijemy zdecydowanie za dużo kawy.

szkolenia

Autor: KSAF AGH Krakowska Studencka Agencja Fotograficzna AGH
Źródło: http://www.flickr.com

Do tego wykonujemy czynności pod wieczną presją. To wszystko może prowadzić do zemdleń, czy nawet stanów zawałowych. W momencie gdy powiadamiamy pogotowie, dobrze jest w momencie zgłoszenia telefonicznego podać dyspozytorowi dane na temat ciśnienia osoby która uległa wypadkowi. To urządzenie jest niesamowicie proste w obsłudze. Wystarczy tylko założyć je na nadgarstek, wyczekać kilka sekund i przeczytać wartość. Wszelka pierwsza pomoc przedmedyczna jest bardzo istotna. Nasze działanie może uratować komuś zdrowie. Dlatego nie bójmy się pomagać. Pamiętajmy również, że w jej obręb wchodzi też zawiadamianie pogotowia. Wszystkie firmy powinna szkolić w tym zakresie własnych pracowników. Jest to bez wątpienia potrzebna wiedza, tak samo jak szkolenia z bhp, która może się przydać w codziennym życiu.