Technologia potrafi się niezwykle różnić. Bardzo dobrze widzimy to na przykładzie telebimów. Zobacz jakie są różnice

Technika SMD 10 mm, która została użyta w telebimach z użyciem diod gwarantuje uzyskanie obrazu naprawdę zachwycającej jakości. Możemy ją nawet zobaczyć z nieznacznej odległości. To sprawia, że telebim nadaje się również do użycia na zabawach typu indoor, czyli przykładowo w hotelach, w którychoglądający siedzą bardzo blisko ekranu. Na tego typu telebimie możemy dostrzec obraz tworzony z bardzo małej odległości. Mamy okazję zauważyć tam nawet malutkie logotypy sponsorów lub napisy niezbyt duża czcionką.

reklama

Autor: clry2
Źródło: http://www.flickr.com
Przy wyborze diod RGB SMD, czyli trzy diody w jednej, uzyskujemy niezwykle dużą gęstość, co zapewnia jednocześnie wysoką rozdzielczość. Dobrze zdawać sobie sprawę, że niełatwo otrzymać ten sam skutek w sytuacji telebimów zbudowanych z diod okrągłych – telebim oświęcim most piastowski. W takiej sytuacji jednak dioda tworzy aż szesnastu milionów kolorów, z kolei jeden pixel posiada szerokość około 3 milimetrów. W telebimach, które są skonstruowane na okrągłych diodach, pojedyncza dioda generuje 1 kolor, a 1 pixel złożony jest z 3 albo 4 diod, zaś szerokość to około 9 milimetrów.

Zupełnie nie musimy patrzeć na szczegóły z łatwością mamy okazję porównać już samą wielkość pixela, jaka ma wpływ w kolejnym kroku na jakość (rzuć okiem). Należy też pamiętać, że tak zwany „wirtualny pixel” nie jest takim samym, co pixel realny, co więcej telebim, jaki

reklama

Autor: Metropolitan Transportation Authority of the State of New York
Źródło: http://www.flickr.com

ma pixel wirtualny 7 milimetrów tak naprawdę to pixel 14 milimetrów i nie da się tego zmienić. Jednocześnie, w pixelu wirtualnym może dojść do kłopotu gubienia linii, a o tym często producenci niestety nie mówią.

Czy niniejszy temat jest według Ciebie zajmujący? Jeśli tak, to zamieszczona tu użyteczna oferta (http://prozoo.pl/) bardzo użyteczna oferta (http://prozoo.pl/) także okaże się godna zainteresowania.

To sprawia, że nawet jeżeli zbudujemy telebim wystarczająco duży, tak aby ilość pixeli obrazu odpowiadała ilości pixeli w ekranie diodowym, to i tak ekran diodowy, bazujący na okrągłych diodach będzie dużo niższej jakości niż telebim w technologii SMD RGB – link do oferty.

Jednak, okrągłe diody w dalszym ciągu stosuje się w telebimach zewnętrznych, jakie możemy dostrzegać z dalekiej odległości. W ten sposób zapewniają one właściwą jakość obrazu. Dzieje się tak, ponieważ oko ludzkie z dalekiej odległości nie zauważy różnicy. Równocześnie w przypadku obsługi technicznej wydarzeń, programów telewizyjnych i innych wydarzeń, technologia SMD RGB oferuje zdecydowanie najwyższą jakość obrazu.