Specjalistyczne przenośniki w transporcie w przemyśle

Jakiekolwiek procesy na produkcji nie mogłyby istnieć, bez właściwego transportu technologicznego. Kluczowym jego działaniem jest przemieszczanie następnych obrabianych elementów na właściwe stanowiska, gdzie poddaje się je innym procesom technologicznym.

Właściwie zaplanowane oraz zrobione systemy transportu technologicznego gwarantują pożądaną wydajność, założoną jakość oraz bezpieczeństwo pracy. Rozróżniamy różne typy systemów transportu. Do najliczniej używanych możemy zaliczyć na przykład systemy z napędem mechanicznym lub manualnym. Mogą być one też zawieszane na odpowiedniej konstrukcji wsporczej. Niezwykle często stosuje się systemy podłogowe, które korzystają ze specjalnych wózków. Stosuje się również łańcuchowe i rolkowe.

przenośnik ślimakowy

Źródło: http://www.promus.katowice.pl/

Niekiedy wykorzystuje się również przenośniki ślimakowe . Są to elementy, które stosuje się do transportu zbóż albo innych materiałów sypkich na nieduże odległości. Wyróżnia się kilka typów przenośników ślimakowych. Przenośniki które mogą zmienić położenie umożliwiają poruszanie nim podczas pracy. Dzięki doskonałej konstrukcji i różnym częściom dodatkowym, wspomagającym pracę, jest to świetne narzędzie, które używa się w wielu gospodarstwach oraz zakładach z pozostałych branż. Takie przenośniki – sprawdź promocje na http://olejnik.pl/przenosniki-rolkowe-grawitacyjne/: www.olejnik.pl/przenosniki-elastyczne-grawitacyjne-rolkowe/ – umożliwiają zmienienie kąta odchylenia.

Są również przenośniki pionowe które montuje się na stałe, przystosowane do pracy przy ścianach pomieszczeń, zbiorników oraz różnych obiektów użytku przemysłowego. Jest to ogromna zaleta tego przenośnika, gdyż zabiera bardzo mało miejsca i może być elementem systemu technologicznego. Może zostać także połączony z innymi przenośnikami.
Niezwykle popularne w różnych magazynach są także przenośniki poziomie. Pozwalają one na użycie wielu zsypów i nasypów, które mogą być sterowane ręcznie lub elektrycznie.
Stosowanie przenośników ślimakowych w systemach transportu technologicznego to same korzyści. Przenośniki PROMUS zapewniają ogromną wydajność i niewielkie zapotrzebowanie mocy, a także niewielkie koszty zakupu oraz eksploatacji w porównaniu z pozostałymi urządzeniami.