Nowatorskie rozwiązania kuchenne

Dom to miejsce, gdzie chcemy odprężyć się po całym dniu pracy. Tam poszukujemy wytchnienia , wypoczynku i odzyskujemy siły. Warto więc zatroszczyć się, by było to nastrojowe miejsce, ustronne i urządzone ze smakiem. Nawet w zwykłym sklepie mamy możliwość nabyć artykuły dekoracyjne do domu. Są niedrogie , a zdobią bardzo ładnie. Sprawiają, że pokoje stają się przytulne i chętnie spędzamy w nich czas. Wybór jest bardzo duży. Może do aranżacji wnętrza nadają się świeczniki, a może bardziej sprawdzą się wazony, dekoracyjne pudełka, albo dekoracyjne doniczki do kwiatów. Jeśli chcemy, aby pokój ładniepachniał – poszukajmy kominka do olejków aromatycznych. Wybrać możemy także ramki do zdjęć, rysunki, zdjęcia, tkaniny i mnóstwo innych.

Kuchnia to pomieszczenie, w którym sprzęty są niezwykle potrzebne. Jaki domownik może się obyć bez kuchenki gazowo-elektrycznej albo lodówki? Zwłaszcza ktoś kto uwielbia gotowanie i pieczenie nie może wyobrazić sobie aranżowania kuchni bez tych sprzętów. A kupienie piekarnika (tu zobaczysz więcej: link do polecanej strony) to spełnienie marzeń. Ale co zrobić, by kupione urządzenia pasowały do wystroju. Zakupić odpowiednie akcesoria. Niżej zamieszczamy listę sklepów, w których można nabyć wspaniałe akcesoria.

AGD - garneczki.pl

Autor: US Department of Education
Źródło: http://www.flickr.com

Pierwszą z tych firm, o której należy pamiętać wyposażając kuchnię, jest Lekue. Jest to hiszpańska marka, znana już w ponad 40 krajach w różnych obszarach świata. Jej produkty odznaczają się niezwykłą oryginalnością, użytecznością, jakością i nowatorskim stylem. Warty uwagi jest materiał wykorzystywany do wyrobu przyborów – Lekue jest światowym liderem w dziedzinie tworzenia produktów do celów kulinarnych z silikonu. W swej ofercie posiada mnogość rozwiązań – od form do wypieku ciast, ciasteczek po nowoczesne akcesoria, takie jak na przykład woreczek do gotowani lub też foremki na kostki lodu – każdy wybierze coś odpowiedniego dla siebie. Cały towar odznacza się intensywnymi kolorami oraz interesującymi formami. Na pewno są to rzeczy, które ożywią każdą kuchnię i sprawią, że zakochamy się w niej na nowo. Niestety są one całkiem kosztowne – ceny utrzymują się w przedziale od kilkudziesięciu do ponad 100 PLN..

Można do dekorowania wnętrz wykorzystywać to, co oferuje nam wywozie (polecamy ważny link) – kwiaty, gałązki, liście, owoce czy warzywa- w zależności od pory roku. Ładne, dorodne marchewki, czy kalafiory są świetną dekoracją kuchni – w końcu kalafior przecież jest kwiatem. Owoce najlepiej prezentują się w wiklinowych koszykach, czy misach z drewna. Naturalne materiały idealnie eksponują czar warzyw czy liści. Gdy wnętrze domu urządzone jest w nowoczesnym stylu nie oznacza to, że należy zrezygnować z ozdabiania go owocami czy warzywami. To mit, że nadają się tylko do rustykalnych kuchenek. Trzeba tylko te owoce (zobaczhurtownia owocowo warzywna) ułożyć w szklanej czy metalowej misie – i już dekoracja nabiera interesującego, nowoczesnego rysu. .

Farby Tikkurila

Autor: Tikkurila Polska
Źródło: Tikkurila Polska

Na szczególną uwagę zasługuje również firma Zak Design. Została ona założona w 1976 roku w Los Angeles w USA. Już od ponad 30 lat zadziwia interesującymi i innowacyjnymi projektami. W bieżącej ofercie znajdziemy wesołe, kolorowe oraz użyteczne każdego dnia produkty z melaminy. Pytanie czym jest rzeczona melamina – jest to materiał syntetyczny, który wyglądem i w dotyku przywodzi na myśl ceramikę, ale zatrzymuje przy tym lekkość oraz trwałość plastiku – idealne połączenie, prawda? Do wytwarzanie produktów firmy Zak Designs używane są tylko surowce wyjątkowej jakości, z tego powodu wyróżniają się one perfekcyjnym wykonaniem. Wesoła kolorystyka oraz niecodzienne, efektowne wzornictwo sprawiają, że przygotowywanie i serwowanie dań staje się prawdziwą przyjemnością. W ofercie mają większość potrzebnych akcesoriów kuchennych: każdego rodzaju pojemniki, szklanki i kieliszki. Ceny są przystępne – od kilkunastu zł za szklaneczkę, do kilkudziesięciu za coś większego (na przykład dzbanek)

Produkty wspomnianych marek nierzadko można spotkać w sklepach w centrach handlowych oraz w sieci. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę odpowiednią frazę, na przykład: „produkty zak design”, „produkty lekue”, bądź po prostu „akcesoria dekoracyjne do domu” i już wyszukuje nam się kilkanaście odnośników do pożądanych portali internetowych.