Sprzedaż mieszkań na rynku nieruchomości

Od ostatniego kwartału minionego roku ceny mieszkań spadają. Specjaliści przewidują, że ten trend zachowa się przez dłuższy czas, bardzo możliwe, że aż do przyszłego roku. Nie inaczej prezentuje się ta kwestia na rynku domów jednorodzinnych. Tam gwałtowny spadek zdarzył się 3 miesiące temu i widać go do dzisiaj. Czy okazuje się to w takim razie idealny czas, by kupić sobie własne lokum? Wygląda na to, że tak, choć może powinno się trochę odwlec decyzję, by natrafić na opłacalniejsze oferty. Za parę miesięcy wciąż malejąca sprzedaż mieszkań może wywołać powtarzające się obniżki cen.

Inwestycje, nieruchomości

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Jak twierdzi raport Home Broker, ceny w największych miastach w Polsce skurczyły się przeciętnie aż o prawie 10 procent. Na taką sytuację oddziałuje sporo zjawisk. popyt jest nieduży, warunki kredytów niezbyt korzystne. Stabilny poziom cen, a bywa, że odrobinę wyższy niż niedawno, ma budownictwo luksusowe w popularnych lokacjach. Jest to widoczne zwłaszcza w wielkich miastach, takich jak warszawa.

Jeżeli po przeczytaniu tego problemu, będziesz mieć chęć na więcej danych, to kliknij i zobacz, jakiego rodzaju porządne informacje (https://szukasz-pracy.pl/) ma ten tekst.

Nieruchomości luksusowe na Ursynowie i Bemowie są mocno cenione przez kupujących, więc koszt ich zdobycia podniósł się. Ich ceny startują od kilkunastu tysięcy złotych za m2. Można je odnaleźć zwyczajnie wpisując „nieruchomości Warszawa” w wyszukiwarkę internetową.

Ściana jak nowa

Autor: Shutterstock
Źródło: Shutterstock

Regularnie obniżają się (nasz odsyłacz) za to ceny w peerelowskim budownictwie blokowych. Nieistotne, czy to jest Poznań, Łódź czy Warszawa, mieszkania znajdujące się w mocno zaludnionych budynkach, zrobione z marnej kondycji materiałów tanieją w oczach. Nie można się dziwić, ponieważ cały czas powstaje bardzo dużo nowoczesnego budownictwa. Niedawno rodziła się nawet dziwaczna moda, łączona ze środowiskami hipsterskimi, która podkreślała rzekome mocne strony szarych pamiątek z minionej epoki. Jak się można domyślić, odzew był niechętny.

Źródło: