Mapy wykonywane przy pomocy dronów – rozwijająca się technologia

Aktualnie, gdy komputeryzacja opanowuje niemalże każdą gałąź gospodarki, rozpocząwszy od turystyki a skończywszy na budowaniu dróg, w mgnieniu oka zmieniają się metody wykonywania mnóstwa czynności.

filmowanie z lotu ptaka
sklepy

Autor: Porsche
Źródło: soloporsche.com
Marka Google jest obecnie liderem i prekursorem w wykonywaniu ultranowoczesnych map geograficznych.

Gdy autorzy witryny Google tworzyli jej zapis nie sądzili, iż w niedługiej przyszłości będzie ona najpopularniejszym „urządzeniem” GPS. Aktualnie z map Google korzysta co trzeci mieszkaniec Europy, dlatego firma ciągle powiększa zakres możliwości swoich map. W ciągu dekady wykonali szczegółowe mapy dla całego Starego Kontynentu, metodą której jeszcze nie znał świat. Zastosowali aktywne filmowanie z lotu ptaka. Do owego celu potrzebne okazały się nowoczesne drony, które filmowały dziennie obszar rozmiaru gminy – klikaj na Potem na podstawie filmów, technicy układali jedno zdjęcie filmowanego obszaru. W ten sposób powstawały mapy terenów do jakich dostał się człowiek, natomiast tam gdzie nie można było dojść mapy wykonały satelity. Zdjęcia z góry z pomocą satelitów robione są na bieżąco, aby w czasie kierowania naszym samochodem pobierać dane dotyczące aktualnego natężenia ruchu na drodze, panujących warunków pogodowych, najlepszych możliwych tras dotarcia do destynacji – zobacz pełną ofertę na tej stronie. Żadne inne mapy wykorzystywane w nawigacjach nie są tak często aktualizowane. Ponadto firma Google wprowadziła także system filmowania z poziomu samochodu, dlatego możemy obejrzeć jak prezentuje się poszukiwana przez nas droga, co pomoże nam dojechać do celu.

Interesujący artykuł? Jeśli tak myślisz, kliknij bez wahania ten odnośnik, gdyż w witrynie (http://autopietrzak.pl/), którą tu znajdziesz, także jest coś ciekawego.

Istnieje tylko jeden minus używania map Google, otóż ciągłe łącze internetowe, bez niego progRAM nie będzie działał.

Co faktycznie nie zmienia faktu, że użycie filmowania z lotu ptaka przy tworzeniu map jest nowatorskie.
Technologia wykorzystywana do robienia dzisiejszych map przy pomocy dronów jest dla niektórych ludzi kosmiczną technologią, lecz dzięki temu możemy korzystać z aktualnych map.