Zarobek w Holandii. Popularne państwa?

Otwarte granice Unii Europejskiej dały dużo nowych rozwiązań osobom, które poszukują zatrudnienia. Osoba poszukująca pracy fizycznej może zarobić w krajach zachodnich do kilku razy więcej, niż za wykonanie tych samych czynności w kraju. Wizja tak wielkiego zarobku zachęca wiele osób pracujących fizycznie do krajów jak na przykład: Holandia, Niemcy, Belgia czy Szwecja. Liczba osób chętnych do pracy zwiększa się wraz z obiecywanymi zarobkami, dlatego najlepsze oferty znikają z biur zatrudnienia bardzo szybko. Z uwagi jednak na sporą odległość, większa część emigrantów zarobkowych decyduje się na znalezienie pracy w krajach sąsiednich z Polską. Największą popularnością cieszą się więc Niemcy.

renault trafic

Autor: M 93
Źródło: http://www.flickr.com
Czemu akurat Niemcy?Oprócz fizycznej odległości, niezwykle istotnym argumentem decydującym o wyjeździe do danego państwa są koszty egzystencji oraz transportu – przewozy (sprawdź przewóz osób Wrocław) do Niemiec Lubin. Skandynawia (www.apetytnaswiat.pl/kierunek/norwegia/) mogłaby się wydawać idealnym miejscem, ponieważ pracodawcy niekiedy oferują tam zatrudnionym na stanowiskach fizycznych nawet kilkanaście euro od godziny. Inną sprawą są jednak koszty utrzymania – nawet kilkukrotnie większe niż w innych krajach Unii. Ewentualne oszczędności są więc kwestią bardzo wątpliwą. W Niemczech są zasadniczo niezbyt wysokie koszty życia, co pozwala na odkładanie zarobionych pieniędzy. Emigranci zazwyczaj przeznaczają zaoszczędzone pieniądze na odnowienie domu w kraju lub wsparcie dla bliskich pozostałych w Polsce.

Emigracja – jak zacząćNajkorzystniej jest rozpocząć poszukiwanie zatrudnienia jeszcze przed wyjazdem do wybranego kraju. Oferty można znaleźć w biurach pracy, które mają swoje filie w większych ośrodkach miejskich. Biuro pracy jest bardzo pomocne dla emigranta, wyjeżdżającego pierwszy raz. Tego rodzaju biura poza zapewnieniem miejsca zamieszkania w hotelu pracowniczym, oferują także przewozy do Niemiec Wrocław, Holandii i innych państw, oferują ubezpieczenie zdrowotne i pomoc prawną.
Wyświetl większą mapę

Tego rodzaju usługi niestety kosztują, a nocowanie w hotelu pracowniczym wiąże się niekiedy z brakiem komfortu. Jest to jednak dużo bezpieczniejsze, niż podróż w nieznane miejsce bez zapewnionego miejsca zamieszkania i pracy. Przed wyjazdem warto sprawdzić opinię o danym biurze pracy, może się bowiem okazać, że ewentualny pracodawca jest nieuczciwy.