Parę koncepcji na to, jak uniknąć kradzieży, kiedy udajemy się na wakacyjną eskapadę

W pomieszczeniach naszego domu przechowujemy dużo cennych skarbów: od brylantowej biżuterii poczynając, a na sprzęcie radiowo-telewizyjnym kończąc. Nie dziwi już nikogo fakt, że właściciele nierzadko chcieliby powierzyć swoje mieszkanko zaufanemu sąsiadowi, który nie dosyć, że przypilnuje, żeby nikt podejrzany nie kręcił się pod drzwiami, to jeszcze będzie nawoził kwiaty lub wyprowadzi jamnika na przedpołudniowy spacer. Jednak w czasach intensywnego rozwoju mechatroniki coraz mniej mężczyzn musi liczyć na pomoc sąsiadów.

alarm

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com
Systemy alarmowe montaż alarmów gdańsk montowane są coraz powszechniej w domach, nie wspominając już o wieżowcach. Chronią nie tylko własność osobistą, ale także tę państwową – bardzo dobrym exemplum pozostają chociażby sądy administracyjne, gdzie gromadzi się ściśle tajne akta spraw. Powróćmy jednakże do naszych przemyśleń dotyczących prywatnych mieszkań. Alarmy, o których była rzecz wcześniej, uratowały już niejednego właściciela lokalu mieszkalnego przed włamaniem. Zasada działania tego elektronicznego urządzenia jest dziecinnie prosta. Opiera się ona na systemie czujników, które wykryją każde otwieranie drzwi, gdy alarm – (serwis alarmów Gdańsk) pozostaje załączony. Poza tym przy usiłowaniu rabunku w całej okolicy słychać przeraźliwy dźwięk, który oznajmia okolicznym mieszkańcom, że w pobliżu grasuje włamywacz. Bardziej nowoczesne systemy alarmowe są również wzbogacone o specjalistyczne kamery, które rejestrują obraz w nocy.

Producenci takich przeciwwłamaniowych zabezpieczeń idą jednak jeszcze w jednym, całkowicie odmiennym kierunku. Projektują takie sprzęty, które mają insynuować obecność domowników w domu. Tak obrany cel można zrealizować za pomocą całkiem zwyczajnych instrumentów. Jednym z nich jest np. symulator telewizora. Pod naszą nieobecność emituje światło takie samo jak

alarm

Autor: josh.liba
Źródło: http://www.flickr.com/photos/jliba/4415477551/

rzeczony sprzęt rtv, więc kiedy włamywacz patrzy z podwórza na nasze okna, to przypuszcza, że właściciele danego lokum właśnie są w trakcie oglądania ich ulubionego serialu. Na tym przykładzie nie kończy się oczywiście asortyment towarów omawianej kategorii. Aby poznać wszystkie dostępne na rynku wyroby wystarczy przeglądnąć propozycję wirtualnych sklepów.

Niezależnie od tego, jaki typ zabezpieczenia zdecydujemy się kupić, musimy liczyć się z tym, że trzeba będzie porządnie się wykosztować. Póki co alarmy, szczególnie w tych wypasionych wersjach, są przeznaczone raczej dla ludzi bogatych. Kogo nie stać na drogie rozwiązania, poradzi sobie w odmienny sposób, czyli np. kupi gniazdko elektryczne z programatorem czasowym, który wieczorami automatycznie będzie załączał niewielką lampkę.