Wskazówki zrób to sam, innymi słowy jak sobie poradzić z zepsutą pralką

O tym, że pralka ma kłopoty ze spuszczaniem wody, dowiadujemy się z reguły w czasie lub pod koniec prania. Z tego powodu awaria nie jest tak łatwa do zdiagnozowania, jak może się wydawać.
Większość nowoczesnych pralek komunikuje źródło kłopotu, wyświetlając kod błędu na panelu sterującym lub migając odpowiednią ilość razy diodami.

call center

Źródło: pixabay.com
Tabele kodów błędu dla indywidualnych pralek odnajdziemy w necie. Nie za każdym razem jednak mamy dostęp do netu, stąd jeżeli zdarzy się, że po zakończonym praniu ubrania są mokre, możesz z ogromnym prawdopodobieństwem przewidzieć, iż przyczyną jest niedrożny odpływ albo zatkana pompa. Pralka nie przeszła w tryb odwirowywania. Dzieje się w taki sposób, albowiem pralki mają zabezpieczenia hamujące wirowanie, jeśli w bębnie zostaje zbyt wiele wody. Do reperacji podchodzimy najpierw umiejscawiając filtr do pralki. Za każdym razem będzie on gdzieś w dole pralki. Do dna bębna przymocowany jest gruby przewód (zobacz ölflex® classic 110) odpływowy, który prowadzi do filtra. Ten zaś złączny jest z pompą, jaka wypycha wodę na zewnątrz . W pralkach pakowanych od przodu filtr odnajduje się blisko podłogi, pod drzwiami, po ich lewej stronie. Czasem, w szczególności w pralkach pakowanych odgórnie, będzie ukryty z boku.

Ten prezentowany artykuł jest niesamowicie wciągający? Zatem odszukaj więcej (https://zegarki.pl/pl/zegarki-smartwatch-casio), aby przeczytać jeszcze większą ilość faktów na omawiany temat.

Ażeby się do niego dostać, musimy zdjąć maskujący panel. Nie należy nic wykręcać, starcza podważyć mocowania i pewnym ruchem zdjąć plastykową maskownicę – sprawdź jak przebiega wymiana łożyska w pralce.

perspektywa - firma

Autor: Ministerio de Cultura de la Nación Argentina
Źródło: http://www.flickr.com
W poniektórych pralkach filtr do pralki osłonięty jest krągłą pokrywką przypominającą wlew paliwa w aucie. Wystarczy ją zwyczajnie otworzyć. Filtr ma specyficzny kształt gałki. Wykręca się go ruchem przeciwnym do ruchu wskazówek czasomierza, a więc kręcąc w lewo – nie przegap oferty

Miej na względzie jednakże, aby przedtem ręcznie wylać wodę z bębenka – tyle, ile można, inaczej wszystko wyleci wprost na podłogę. Jeśli natomiast konieczna będzie wymiana łożyska w pralce, w takim przypadku pozostaje zatelefonować po speca.