Jak pobudzać lojalność w zespole

Programy motywacyjne są kierowane do pracowników przedsiębiorstw. Jak wiemy, kluczowym czynnikiem w każdej działalności gospodarczej jest człowiek. Pracownik powinien być zdeterminowany, by osiągać pozytywne rezultaty. Najmocniejszym czynnikiem stymulującym do wytężonej pracy jest naturalnie pensja. Znamy jednak również inne, niezwiązane z pensjami programy motywacyjne. Zwykle są to rozmaite upominki, na przykład produkty firmy. Czasem można dostać również karnety na siłownię lub wejściówki na fajne imprezy.

biznes, narada

Autor: North Atlantic Division
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba powiedzieć, że programy motywacyjne są implementowane przez biznesy, które odznaczają się sporą dojrzałością. Wiele działalności gospodarczych z Polski bowiem nie widzi prostego fakt, że najlepszy pracownik to człowiek wyspany i godnie opłacany za swoje osiągnięcia. W naszym kraju wciąż panuje prostacka mentalność, która powoduje, że zarządcy przedsiębiorstw wolą sobie sprawić drogi samochód, zamiast przyznać nagrodę pracownikowi. Na szczęście ojczyzna znajduje się w UE, skąd docierają do nas nowe, lepsze wzorce standardów ekonomicznych.

systemy lojalnościowe to także idea, która przyszła z państw rozwiniętych. Najważniejszym zadaniem ludzi od marketingu jest stworzenie i utrzymanie dobrej więzi z konsumentem. Marketingowcy muszą wysilać się, aby klient cechował się lojalnością wobec firmy. Taki wynik można osiągnąć różnymi metodami. Najmocniejszym sposobem są właśnie systemy lojalnościowe.

praca

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Z pewnością każdy z was zna to z doświadczenia. Więcej o programach motywacyjnych: Polega to na tym, że przy płaceniu klient otrzymuje punkty, które w przyszłości może zamienić na jakieś fanty. Inną wersją jest kolekcjonowanie punktów za zakupy, by dostać rabat na jakiś towar. Eksperymenty pokazały, że systemy lojalnościowe są efektywne – klienci lubią gromadzić punkty i otrzymywać rzeczy za darmo, nawet jeśli nie przedstawiają one sporej wartości. Tak działa ludzka psychika.