W jaki sposób urządzać małe mieszkanie? Łazienka i sypialnia najbardziej kłopotliwymi pomieszczeniami w urządzanym mieszkaniu.

Urządzanie mieszkania często bywa trudnym zadaniem. Dobre zagospodarowanie wnętrza może być trudniejsze szczególnie, kiedy nie mamy dużo miejsca i mamy niewielkie mieszkanie.

Posiadacze niewielkich mieszkań często zastanawiają się w jaki sposób komfortowo urządzić swoje mieszkanie i dodatkowo oszczędzać wolną przestrzeń. Dzięki nowym technologiom tudzież ciekawym propozycjom od projektantów można ładnie urządzić nasze mieszkanie nie martwiąc się o to, że jego powierzchnia nie jest największa. Z pewnością najtrudniejsze do urządzenia są łazienki i sypialnie. Nie zawsze jest miejsce na to, żeby ustawić w pokoju duże łóżko, a nawet oddzielić osobne pomieszczenie na sypialnię – baw się w projektanta wnętrz. W tego typu przypadkach najlepiej jest zainwestować w rozkładane sofy jak również podobne meble wypoczynkowe, które dodatkowo mogą spełnić funkcję wygodnego miejsca do spania. Szafki do sypialni możemy przykładowo zastąpić pojemną komodą. Jeśli jednak mamy osobne pomieszczenie na sypialnię, dopasujmy w odpowiedni sposób rozmiar mebli jak również łóżka albo sofy tak, aby można było w swobodny sposób poruszać się w pomieszczeniu.

komoda

Autor: Bruno Piombini
Źródło: Bruno Piombini

Oprócz sypialni może być trudno urządzić łazienkę. Armatura a także szafki łazienkowe musimy zmieścić na stosunkowo niewielkiej powierzchni. Najlepiej zrezygnować z zajmującej dużo miejsca wanny na rzecz kabiny prysznicowej, która umożliwi nam tak samo komfortowy odpoczynek w czasie gorącej kąpieli pod prysznicem. Niezwykle funkcjonalne są umywalki zabudowane, które pod spodem posiadają szafki na łazienkowe akcesoria – przejrzyj produkty z oferty Topeshop. Szafki łazienkowe z lustrem na drzwiach to wspaniały sposób na zaoszczędzenie miejsca na ścianie. Dobrze urządzona łazienka, pomimo jej niewielki wielkości z pewnością będzie komfortowa dla domowników. Podobnie jest w przypadku kuchni, którą można w ciekawy sposób połączyć z salonem albo zdecydować się na wysepkę kuchenną, która dodatkowo może urozmaicić nasze mieszkanie.

Urządzenie mieszkania w odpowiedni sposób jest bardzo ważne dla naszego samopoczucia. Szczególnie w przypadku niewielkich powierzchni, trzeba zadbać o to, aby meble bądź armatura były w odpowiedni sposób rozmieszczone i aby nie zaburzały swobody przemieszczania się po mieszkaniu.