Zadbaj o swoje zdrowie. Przestrzegaj paru reguł i natychmiast poczuj poprawę kondycji!

Odpowiednie odżywianie ma niebagatelny wpływ na nasze zdrowie. Co robić by nasze ciało poczuło dodatnie skutki zdrowego odżywiania? Regułą powinno być spożywanie od 4 – 5 dań dziennie. Porcje powinny być skromniejsze, ale jeść możemy częściej. Nie przeskakuj śniadania, jest to naistotniejszy posiłek w ciągu dnia. Unikaj błyskawicznego jedzenia, zawsze siedź w trakcie jedzenia, nie rób tego na stojąco.

sklep ekologiczny

Autor: PoloGoomba
Źródło: http://www.flickr.com

Jak się odżywiać by być zdrowym?

Ostatni posiłek spożywaj nie później niż 2 h przed pójściem spać – dzięki temu nie będziesz w nocy głodny. Pilnuj by kolacja nie była zbyt wystawna. Następną ważną dla zdrowia kwestią jest picie w ciągu dnia dużej ilości wody. Zalecane jest darowanie sobie napojów smakowych. Pozytywny wpływ na organizm bez wątpienia mają cytrusy i zielenina. Można je podjadać pomiędzy posiłkami i zastąpić nimi słodkości. W miejsce mięsa zalecane jest spożywanie ryb. Jeśli ta opcja Ci nie pasuje, postaraj się wymienić mięso na to białe. Lepsze dla naszego organizmu jest ciemny chleb. Przy przyrządzaniu korzystniej jest nasze posiłki gotować na parze, a nie podsmażać w oleju. Nieodpowiednie odżywianie może prowadzić do konsekwencje zdrowotne. To co jemy ma wpływ na postęp wielu chorób, m.in miażdżycy.

Powiązane artykuły –

Co nam daje żywność ekologiczna?

Żywność ekologiczna charakteryzuje się tym, że była uprawiana sposobami rolnictwa naturalnego, czyli bez użycia nawozów sztucznych i pestycydów. Zawiera więcej witamin i innych cennych

sklep ekologiczny

Autor: Paul Pitman
Źródło: http://www.flickr.com

składników niż produkty uzyskane w zwyczajowy sposób. Uprawa (nasiona indoor) żywności tą techniką nie obciąża środowiska a także ułatwia zachowanie i rozwój wsi i agrobiznesu. Żywność ekologiczna opatrzona jest właściwym atestem – np. znakiem rozpoznawalnego „euroliścia”. Eko sklep to miejsce, w którym możemy zakupić zdrową żywność, sprawnie działają także eko sklepy internetowe.

Może Cię też zainteresować:

Trzeba mieć świadomość, że żywność ekologiczna to nie to samo co, zdrowa żywność – to określenie jest tworem wyłącznie reklamowym. Prócz eko sklepu, żywność ekologiczną możemy dostać bezpośrednio od producenta bądź w specjalnie wskazanych miejscach w supermarketach. Często osobami wybierającymi żywność naturalną są ludzie mający więcej niż 30 lat, dojrzale troszczący się o swoje zdrowie, zwolennicy ochrony przyrody.