Transport morski, lądowa i powietrzna w 2014 roku

Obecny rok, na szczęście zaraz się skończy, to z pewnością trudny rok dla polskiej gospodarki. Chociaż na całe szczęście nie ma mowy o wejściu w kryzys, w końcu nieustannie rośnie dla nas PKB, to jednak nigdy nie należy twierdzić, że jest wspaniale.

Transport morski

Autor: michaelaw
Źródło: http://www.sxc.hu
W branży spedycyjnej łatwo dostrzec regres. Zapewne to się za jakiś czas wreszcie poprawi – w końcu spedycja jest ze wszech miar ważną częścią ekonomii. Nierzadko firmy trudniące się spedycją zatrudniają wiele osób. A zresztą położenie Polski jest praktycznie stworzone pod tę branżę.

Jednak czy jest tak naprawdę jakikolwiek sens ciągle uskarżać się na aktualną sytuację w spedycji? Można napisać oraz przeczytać setki artykułów przedstawiających minusy polskiej spedycji, ale być może popatrzmy trochę bardziej optymistycznie na następny rok? A fakty są takie, że nadal krajowa spedycja (dowiedz się więcej o usłudze: ITL OMEGA polecana firma spedycyjna) jakoś idzie do przodu. Dlaczego? Wystarczy zwrócić uwagę na chociażby Łódź i okolice. Lecz również Gliwice.

Jeżeli interesuje Cię ten artykuł, to bez ociągania kliknij tu oraz przeczytaj oprócz tego inny tak samo absorbujący news kosze paletowe.

Owe obszary łączy to, że są doskonale skomunikowane z resztą Polski, Starego Kontynentu, ogólnie całego świata.

W dalszym ciągu wiele brakuje, drogi nie są do końca zbudowane, lecz błyskawiczny rozwój polskiej infrastruktury sprawia, że tak naprawdę moglibyśmy optymistycznie patrzeć w przyszłość. Z pewnością wielkim problemem są nieustannie skaczące ceny paliwa. Trudno rozplanować wydatki mające związek z prowadzeniem biznesu. No dobrze, ale warto również napisać trochę o transporcie kolejowym. W naszym kraju największym spedytorem kolejowym naturalnie Cargo. Zasadniczo ta firma po sprywatyzowaniu wreszcie wyszła na prostą – tak naprawdę można powiedzieć, że to nasza duma.

Trzeba również wiedzieć, iż choć w zasadzie morze nie odgrywa ogromnej roli w Polsce, przecież nie czerpiemy jak powiedzmy Norwegia wielkiej kasy z ryb i ropy, to jednakowoż na pewno spedycja morska (tu przeczytasz więcej: spedycja towarów drogą morską także jest czymś niesamowicie istotnym. Szczególnie mowa o Gdańsku. Z pewnością musimy docenić rangę spedycji morskiej, ponieważ historia Polski dobitnie pokazuje, że dostęp do Morza Bałtyckiego jest nadrzędną wartością. Zatem bardzo krótko podsumowując kwestię spedycji w roku 2014: będzie sporo lepiej, aniżeli teraz. To 100% pewnik!