Transport kontenerami

Aktualnie optymalnym sposobem na oszczędność przy przewożeniu drobnych przedmiotów na większe odległości jest transport w kontenerach. Zaletą tego rozwiązania jest niewielki koszt, obowiązujący bez związku z ilością transportowanych towarów. Przedsiębiorca bowiem ponosi pojedynczy koszt najmu kontenera, a sam koszt przewozu również przeliczany jest względem liczby pojemników. Jedynym limitem obowiązującym w tym typie transportu jest limit wagowy, który wynosi 24 tony dla każdego kontenera. Trzeba jednak pamiętać, że cło jest ustalane od każdego elementu transportowanego ładunku. Mimo tego, zainteresowanie przewożeniem tzw. drobnicy w kontenerach z roku na rok jest coraz wyższe.

Statek towarowy

Źródło: http://sxc.hu/
Jak transportować kontenery?Transport (tutaj więcej) kontenerów odbywa się zarówno drogą morską, jak i lądową. Kontenery są ładowane w porcie na wielkie statki transportowe, które potem można rozładować bezpośrednio na przyczepy samochodów ciężarowych. Nie wchodzą więc w grę koszty związane z przenoszeniem towarów w obrębie portów. Taki rodzaj nie posiada praktycznie limitów w zakresie odległości. Wielkie statki transportowe są w stanie przewieźć ładunek przez morze, właściwie w dowolnych warunkach pogodowych. Samochody ciężarowe natomiast umożliwiają dotarcie w nawet najgłębsze zakątki kontynentu. Trzeba jednak pamiętać, że transport drogą morską i lądową jest o wiele wolniejszy od transportu lotniczego. Przewiezienie towaru z Ameryki czy Australii, zależnie od punktu docelowego, może potrwać nawet do miesiąca.

Żurawie w porcie

Źródło: http://sxc.hu/

Dobrze jest się ubezpieczyćZ uwagi na wielką ilość przewożonych ładunków, transport (propozycje) drobnicowy (sprawdź ofertę itl-omega) należy odpowiednio zabezpieczyć. Chodzi w tym miejscu zarówno o zabezpieczenie towaru wewnątrz kontenera, jak i ubezpieczenie we właściwej organizacji. Mimo nawet największych starań, często zdarzają się niewielkie wypadki. Kontener bywa narażony na skrajną wilgoć, duże wibracje i nieostrożność podwykonawców. W takiej sytuacji zamiast dochodzić co się stało z towarem, dobrze jest wykorzystać polisę ubezpieczeniową. Co prawda podniesie to ogólny koszt transportu, jednak straty wywołane złym zabezpieczeniem ładunków mogą być nieporównywalnie wyższe.

Odkryj wyjątkową ofertę firmy:
Wyświetl większą mapę

Źródło: http://pl.itl-omega.eu