Jakie są rodzaje drukarek do etykiet? W jaki sposób działają takie sprzęty?

Drukarki etykiet są sprzętami używanymi w sklepach, biurach, i nawet w domach. Są to komfortowe w użyciu oraz małych rozmiarów urządzenia, w jakie wyposaża się coraz więcej przedsiębiorców.

Jak działają takie sprzęty ? Jakie mamy tych drukarek rodzaje ?

malunek - sklepy

Autor: Kuba Bożanowski
Źródło: http://www.flickr.com
nie operuje według takiej zasady jak działają normalne laserowe drukarki czy atramentowe. Odróżnia się drukarki termiczne, jakich koszt wydruku jest dosyć niski, jednakże trwałość nie jest aż tak dobra. Są także drukarki termotransferowe, jakie są trochę droższe od termicznych. Na papier albo folię nakłada się druk za pomocą barwiącej folii. Etykiety będą z pewnością trwalsze, jednak koszt druku takich etykiet jest wyższy.
Za pomocą takich drukarek można wydrukować etykiety (etykiety producent) samoprzylepiające się o bardzo różnych rozmiarach, co oczywiście zależne jest od danego typu. Należy także mieć na uwadze, że jeśli chcemy mieć etykiety (etykiety samoprzylepne) kolorowe to wtedy należy użyć drukarki termotransferowej. Bowiem przy pomocy termicznej drukarki otrzymamy jedynie druk czarny.
Firmy rozważające zakup tych urządzeń muszą poddać analizie czy będą często korzystać z takich sprzętów, czy może jedynie od czasu do czasu – szukaj info na Wydatek, jaki użyjemy dla tego zakupu nie będzie niestety mały, dlatego warto zastanowić się nad przeznaczeniem podobnych sprzętów.

Jeżeli za to w firmie drukuje się dużo, to dobrze byłoby zastanowić się nad kupnem modelu, który pozwala na drukowanie termiczne oraz termotransferowe zależnie od potrzeby. Jeśli będziemy musieli wydrukować dużo etykiet, to możemy przestawić sprzęt na drukarkę termiczną, aby zmniejszyć wydatek. To całkiem dobrewyjście.