Wysyłanie paczek zagranicznych

Mocną stroną należenia do UE jest to, że adresując przesyłkę w jej obrębie, nie ma konieczności uiszczania opłat celnych. To niezwykle ważne dla osób, które posiadają rodzinę w wielu stronach kontynentu. W ten sposób mniej zapłacimy za paczki do Anglii, Niemiec i innych połączonych krajów. Do niezintegrowanych państw obowiązują różne stawki celne, które możesz poznać w internecie. Przed nadaniem należy przejść odprawę w filii celnej kraju przeznaczenia. Oprócz tego oczywiście funkcjonują pewne bariery dotyczące przesyłek, np. nie można wywozić żywych zwierząt, części ludzkiego ciała i łatwo psującej się żywności.

droga

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Abstrahując od nakładanych lub nie ceł, paczki muszą posiadać właściwe dokumenty. Zwykle na stronach przedsiębiorstw kurierskich znajdują się formularze do pobrania i pomocne instrukcje. Takie ułatwienia, w komplecie z papierami celnymi, powinniśmy też otrzymać w jakimkolwiek urzędzie pocztowym. W zależności od rodzaju towaru czasem konieczne są faktury i bardziej szczegółowa dokumentacja dodatkowa.

Zaciekawił Cię ten materiał? Jeżeli tak, to przeczytaj ponadto ten świetne źródło. Przekonaj się, to też będzie dla Ciebie godne uwagi.

Sprawdź:

A jak znaleźć firmę spedycyjną, która oferuje tanie paczki? Wpierw musimy sobie uzmysłowić, że koszty są zależne od odległości, czasu realizacji, ubezpieczenia, rodzaju i masy przesyłki (oferta: Świat Przesyłek – oferta). W Polsce funkcjonuje sporo firm spedycyjnych, o czym możemy się przekonać po prostu wklepując frazę „paczki nazwa państwa” w Google. W czasie wypełniania formularza usługi należy bezwzględnie wpisać prawdziwą zawartość paczki i dopisać swoje zastrzeżenia. To kluczowe, kiedy pragniemy wysłać kruche przedmioty albo takie, przy których są konieczne określone warunki transportu (np. wilgotność)