Sklepy fotograficzne

Dowolny branżowy sklep stanowi miejsce, do którego ludzie zachodzą nie tylko zrobić zakupy. W salonie z instrumentami dożą do rozmową nie tylko z handlowcem, ale raczej pasjonatem muzyki, który zna mnóstwo utworów, umie je bezbłędnie zagrać, i doradzić w wyborze ekwipunku, wzmacniaczy, strun i innych. W markecie budowlanym – klient oczekuje nie tylko faktury i zakupów, ale też fachowych porad, doświadczenia i wskazówek, które będzie mógł wprowadzić w życie we własnych planach budowy, rekonstrukcji czy pozostałych przedsięwzięć. Dotyczy to także sklepów fotograficznych.

Wizyta niedoświadczonego fotografa, który nie zna jeszcze dobrze swoich zdolności i nie podjął decyzji, jaka gałąź w dziedzinie robienia zdjęć przysporzy mu możliwie dużo satysfakcji, opiera się bardziej na zbieraniu podpowiedzi i wskazówek, jaki ekwipunek służy do robienia jakiego gatunku zdjęć, w których momentach zastosować jaki obiektyw, jaką lampę błyskową i tym podobne.

Z tego powodu na tyle wartościowa jest efektywnie przeszkolona obsługa sklepu. Ideałem dla pracodawcy jest zatrudnienie pracownika, który sam ma dużo doświadczenia w robieniu zdjęć, do niedawna był to jego sposób na życie, była to pasja, przyjemność, a w dodatku posiada we własnym dorobku doświadczenie w handlu, co umożliwia mu umiejętne wykorzystanie technik sprzedaży i odpowiednie podejście do rozmów z przedstawicielami marek sprzętu. Z umiejętności i praktyki związanego z fotografią takiego pracownika będą czerpali odwiedzający sklep, zaś z technik handlowych i stosownego podejścia do sprzedaży – punkt sprzedaży, jego prezes i całkowity bilans finansowy salonu foto.

Dobry sklep dla fotografów ma co najmniej jednego takiego fachowca, do którego klienci, czy to początkujący, czy bardzo doświadczeni fotografowie, mogą zwrócić się z najbardziej wydumanymi pytaniami o konkretny obiektyw, korpus aparatu, jego funkcje i dużo innych. Fachowca nie zaskoczą z pewnością pytania o nowości, które frapują wszystkich zapaleńców przekopujących Internet i tv – (internet we wrocławiu) w poszukiwaniu nowych rozwiązań topowych kompanii fotograficznych. Przykładowo, jednym z interesujących szkieł szerokokątnych jest wyjątkowy obiektyw Sigma 10-20 mm, która w poważnym punkcie foto powinna być od jakiegoś czasu dostępna od zaraz. Jest to ciekawy obiektyw, zachęcający do zabawy perspektywą. Tu powinien wkroczyć dobry sprzedawca, który podpowie, jak użytkować takie szkło, jakie są jego wady i zalety, a także pokazać klientowi kilka zdjęć zrobionych z jego użyciem.

Źródło: http://www.sigma-sklep.pl