Co kryje dusza starych aut?

Dodge

O tym, że zabytkowe pojazdy na przykład te produkowane przez amerykańskie koncerny Oldsmobile czy Dodge, mają serce, wie każdy miłośnik starego amerykańskiego kina. Także w Polsce mają pokaźną grupę swoich wiernych fanów.Radość posiadacza samochodu z historią.Zdarzają się sytuacje, że samochód z którego korzystał nasz prapradziadek przechodzi z pokolenia na pokolenie i ostatecznie to my stajemy się szczęśliwymi właścicielami takiego auta. Ze względu na fakt, że kilkanaście dekad użytkowania odbija swój ślad na karoserii i stanie technicznym takich samochodów, większość musi zostać poddana renowacji i wymianie części lub zakupu nowych. W związku z tym w samochody takie musimy trochę zainwestować – kwoty mogą być niewielkie, innym razem mogą dorównywać cenie zakupu całego samochodu.

Znane amerykańskie marki

zabytkowy samochód

Z całą pewnością wszyscy słyszeli o pojazdach takich jak Dodge czy Oldsmobile. Pierwsza z nich to marka amerykańska należąca do koncernu Chrystlera.

Czy ten artykuł Ci się spodobał? Jeśli tak, to aby uzyskać zbliżone dane na podnoszony temat, spójrz na informacje (https://sklep.techkar.pl/produkty-techkar/akcesoria-czesci-myjek-cisnieniowych-techkar/czesci-myjek-techkar/manometry-techkar,2,3542), one na pewno również przykują Twoją uwagę.

Marka Dodge powstała w XIX wieku, została założona przez braci – John Francis oraz Horace Elgin. Początkowo produkcja ograniczała się do do rowerów i części samochodowych a od 1901r. z taśmy produkcyjnej wyszły pierwsze samochody. Firma i logo Dodge zyskała ogromną popularność w Ameryce, a później i na wszystkich kontynentach. Również w Polsce dodge ma swoich wiernych kibiców, co ważne, dodge części firmy normcar możemy bez problemu dostać w dobrze zaopatrzonych sklepach z akcesoriami motoryzacyjnymi.

Innym znanym amerykańskim producentem samochodów jest Oldsmobile. Jest to jedna z najstarszych marek założona przez Ransoma E.Oldsa w 1897r. Samochody Oldsmobile jako pierwsze posiadały automatyczną skrzynię biegów, a ostatni model wyprodukowany został w 2004 roku.

Ten ciekawy wpis (https://magazynauto.pl/testy/nowy-vw-tiguan-test,aid,467) opracowywaliśmy dla Ciebie bardzo starannie. Mamy nadzieję, że przypadnie Ci do gustu i zajrzysz na naszą następną witrynę.

Właściciele samochodów Oldsmobile nie muszą się martwić o części do swoich amerykańskich pojazdów, ponieważ oldsmobile części firmy normcar są dostępne od ręki w dobrze wyposażonych polskich punktach naprawy aut lub na w internecie.

Samochody zabytkowe firmy normcar są czymś więcej niż tylko zwykłym, muzealnym eksponatem, ich wyjątkowy czar kryje się w historii każdego pojazdu, która często liczy sobie kilkadziesiąt lat.

Autor

Źródło: http://www.normcar.pl/