Wiosłuj, podróżuj, odpoczywaj – kajaki

Może w Polsce nie mamy śródziemnomorskiego klimatu, ciepłego morza czy najlepszych stoków narciarskich, jednak za to mamy wspaniałe i powalające swą urodą rzeki! Toteż jeżeli lubimy aktywny wypoczynek, pragniemy odpocząć, oderwać myśli od codziennych problemów, poczuć się wolnym i jednocześnie odreagować stres – postawmy na urlop w kajaku.

Spływy kajakowe to wielka i świetna zabawa gdyż płyniemy z miejsca na miejsce. Miejsce noclegowe? Zależy od wyobraźni i finansów. Każdego dnia trzeba spakować cały dobytek, wpakować plecaki turystyczne w kajaki by dalej płynąć zgodnie z wyznaczoną trasą. Codziennie czeka nas wielka niespodzianka z racji iż miejsce noclegowe wybiera się z różnych powodów.

Jeżeli masz ochotę zdobyć więcej informacji na opisywany temat, to notka spod linku też takie dane ma, więc kliknij tutaj, aby je poznać.

Czasem jest to pełen wygód domek w lesie, następnego dnia pole namiotowe w urokliwym lesie. Na co warto zwrócić uwagę przed wyjazdem?.

Zobacz więcej

Autor: evoonia
Źródło: http://www.flickr.com

Sprzęt możemy wypożyczyć lub kupić własny. Problem jaki ma miejsce przy zakupie kajaka to fakt, do czego będzie on wykorzystywany. Do wyboru mamy pełen wachlarz kajaków podzielonych na właściwe kategorie. Jest więc sprzęt do podróżowania na rzekach nizinnych oraz górskich. Wielkim powodzeniem cieszy się od dłuższego czasu kajak pneumatyczny, czyli dmuchany – wykorzystywany do rekreacji na rzekach i jeziorach – wypożyczanie kajaków. Z jakiego powodu powinniśmy zwrócić uwagę na kajak pneumatyczny? Tutaj szczególnie stawiamy na mobilność. Jesteśmy w stanie spakować go do samochodu, łatwo przenieść na odpowiednich szelkach nad brzeg i napompować w 10 minut. Inna zaleta to stabilność. Ze względu na swoje wielkość zdecydowanie trudno jest w nim zaliczyć wywrotkę. Podsumowując, kajak dmuchany to wspaniały wybór na jeziora i rzeki nizinne, wolne od wartkiego nurtu oraz przeszkód w postaci zwalonych drzew i konarów.

Krutynia, Czarna Hańcza czy Biebrza uznawane są za jedne z najbardziej malowniczych, najładniejszych szlaków kajakowych w kraju. Kajakowa wyprawa to dobry sposób, aby poznać Polskę. To możliwość obcowania ze wspaniałą przyrodą, atrakcją każdego regionu. Nawet najzagorzalszego mieszczucha oczarują wiekowe lasy, krystalicznie czyste wody rzek oraz podpływające do kajaka kaczki. Natomiast omijanie pni na trasie będzie wspaniałą zabawą!