Prawnik czy lekarz – za i przeciw

Ostatnie lata wyraźnie pokazały, że młode osoby poważnie powinny pomyśleć o studiach, gdyż nietrafiony kierunek może skutkować później kłopotami w zdobyciu pracy. Jakie więc zawody są warte rozważenia i na co zwrócić uwagę przy składaniu podań na studia? Pytamy o to osoby pracujące w wielu zawodach.

prawo i praca

Na pewno znane, sprawdzone zawody jak prawnik czy lekarz są cały czas w cenie – wyjaśnia pan Robert, którego podstawową działalnością jest. Związane są one z dużą ilością wysiłku, ale jest jak najbardziej prawdopodobne znalezienie pracy po studiach prawniczych. Czasem pomagają znajomości przy aplikowaniu do renomowanej kancelarii, ale nawet bez nich ambitna i zdolna osoba sobie poradzi.

Następnymi studiami godnymi rozważenia są na pewno studia techniczne. Branża IT cały czas się rozwija i ludzie po studiach informatycznych nie mają dużych problemów ze zdobyciem pracy. Jak wtrąca się pan Roman, należy mieć świadomość że w tym sektorze też są osoby bez pracy.

Tutaj znajdziesz ciekawe informacje na prezentowany wątek, zatem jeśli to zagadnienie jest dla Ciebie intrygujące, to wejdź na odsyłacz do witryny (https://www.pitprojekt.pl/).

Warto zdecydować się na taką specjalizację, na którą jest wzięcie jak np. programowanie.

Dobrego namysłu wymagają studia humanistyczne. Studia jak historia nie mają wielkiej przyszłości jeśli chodzi o pewność zatrudnienia. Przyczynia się do tego niż demograficzny oraz coraz większe znaczenie sektora IT.

zatrudnienie

Nie bez znaczenia jest też miejsce zatrudnienia. Wielkie miasta jak Warszawa, Wrocław czy Rzeszów mają o wiele więcej ofert znalezienia pracy niż mniejsze miasteczka, gdzie panuje znaczne bezrobocie. Jak zaznacza pan Marcin, drugi prawnik, o wiele prościej przedstawić obsługę prawną w Krakowie niż w pozostałych częściach kraju. Wystarczy wpisać , by przekonać się jak wiele jest wyników.

Warto przede wszystkim nie zapominać o doświadczeniu – zaznaczają zgodnie nasi rozmówcy. To ona a nie oceny ze studiów czy nawet poziom studiów mogą zdecydować o tym, jaką pracę zdobędziemy. jak (strona)

Źródło: adwokaci-tytko.pl