Prawnik czy lekarz – za i przeciw

Ostatnie lata wyraźnie pokazały, że młode osoby poważnie powinny pomyśleć o studiach, gdyż nietrafiony kierunek może skutkować później kłopotami w zdobyciu pracy. Jakie więc zawody są warte rozważenia i na co zwrócić uwagę przy składaniu podań na studia? Pytamy o to osoby pracujące w wielu zawodach.

prawo i praca

Na pewno znane, sprawdzone zawody jak prawnik czy lekarz są cały czas w cenie – wyjaśnia pan Robert, którego podstawową działalnością jest. Związane są one z dużą ilością wysiłku, ale jest jak najbardziej prawdopodobne znalezienie pracy po studiach prawniczych. Czasem pomagają znajomości przy aplikowaniu do renomowanej kancelarii, ale nawet bez nich ambitna i zdolna osoba sobie poradzi.

Następnymi studiami godnymi rozważenia są na pewno studia techniczne. Branża IT cały czas się rozwija i ludzie po studiach informatycznych nie mają dużych problemów ze zdobyciem pracy. Jak wtrąca się pan Roman, należy mieć świadomość że w tym sektorze też są osoby bez pracy. Warto zdecydować się na taką specjalizację, na którą jest wzięcie jak np. programowanie.

Dobrego namysłu wymagają studia humanistyczne. Studia jak historia nie mają wielkiej przyszłości jeśli chodzi o pewność zatrudnienia. Przyczynia się do tego niż demograficzny oraz coraz większe znaczenie sektora IT.

zatrudnienie

Nie bez znaczenia jest też miejsce zatrudnienia. Wielkie miasta jak Warszawa, Wrocław czy Rzeszów mają o wiele więcej ofert znalezienia pracy niż mniejsze miasteczka, gdzie panuje znaczne bezrobocie. Jak zaznacza pan Marcin, drugi prawnik, o wiele prościej przedstawić obsługę prawną w Krakowie niż w pozostałych częściach kraju. Wystarczy wpisać , by przekonać się jak wiele jest wyników.

Warto przede wszystkim nie zapominać o doświadczeniu – zaznaczają zgodnie nasi rozmówcy. To ona a nie oceny ze studiów czy nawet poziom studiów mogą zdecydować o tym, jaką pracę zdobędziemy. prawnik (polecamy usługi prawne Wrocław) jak (strona)

Źródło: adwokaci-tytko.pl