W jaki sposób legalnie zezłomować swoje auto?

Kiedy nasze auto służy nam latami i bardzo długo nie wymieniamy pojazdu, możemy doprowadzić do stanu, w którym jedynym wyjściem jest tylko złomowanie auta. Jeżeli zależy nam na zarobku ze sprzedaży możemy próbować poszukać kogoś, kto spróbuje odrestaurować auto lub oddać je do punktów demontażu. W jaki sposób zgodnie z prawem zezłomować stare samochód?

Po pierwsze należy zorientować się, gdzie możemy złomować nasze auto. Działalność stacji demontażu musi zostać zatwierdzona przez Urząd Marszałkowski, w związku z czym na stronie danego urzędu z pewnością znajdziemy listę sprawdzonych stacji.

Zaintrygował Cię ten wpis? Wejdź zatem do kolejnego zagadnienia i czytaj artykuł (http://s-performance.pl/oferta/regeneracja-filtra-dpf-fap/) do woli o interesujących Cię sprawach.

Rzecz jasna możemy także sprawdzić oferowane usługi w Internecie na innych stronach, należy jedynie wpisać w wyszukiwarkę hasło, takie jak na przykład „złomowanie pojazdów” uzupełniając o nazwę interesującego nas miasta, przykładowo: „złomowanie pojazdów Toruń”. Niejednokrotnie tego rodzaju miejsca nazwane są potocznie auto złomami, w związku z tym warto sprawdzić również takie hasła jak, np.: „auto złom Krosno” – tutaj lub „auto złom Gdańsk”, w zależności od tego w jakim mieście chcemy oddać pojazd. Wystarczy wpisać go zaraz obok nazwy usługi. W wynikach wyszukiwania dostaniemy szeroką ofertę. Jeżeli zależy nam na najkorzystniejszym zysku powinno się sprawdzić ceny w kilku miejscach.

złomowanie pojazdów

Autor: free photos
Źródło: http://www.flickr.com

Uzyskamy pewność, że dobrana stacja demontażu jest najlepsza. Trzeba wiedzieć, że główną rzeczą, jaka brana jest pod uwagę stała się waga. Samochód musi ważyć przynajmniej 90% tego, jaka liczba zapisana jest w dowodzie. Jeżeli waga jest dużo niższa oddający musi dopłacić. Przedsiębiorstwa złomujące pojazdy często posiadają lawety, dzięki którym niesprawne auta można zawieźć do punktu. W stacji demontażu dostajemy wszystkie niezbędne dokumenty potrzebne do wyrejestrowania. Właściciel dostaje na to 30 dni. Jest to niezwykle istotne i nie należy o tym zapominać. Jeśli nie wyrejestrujemy samochodu nadal będziemy właścicielem, dlatego też możemy ponieść wysoką karę za niepłacenie ubezpieczeń.

W dodatku nowy właściciel, kiedy sprzedamy auto (oceń) może nie rejestrować pojazdu i rozebrać na części. W Polsce jest to praktyka nielegalna. Rzecz jasna trzeba wspomnieć także o tym, że auto może zostać wykorzystane do łamania prawa. Aby tego uniknąć musimy pamiętać o 30 dniach.
Często zdarza się tak, że stare auto, którego nie jesteśmy w stanie sprzedać, stoi w naszym garażu i zbędnie zajmuje miejsce, ponieważ nie mamy pojęcia do z nim zrobić. W takiej sytuacji najlepszym rozstrzygnięciem jest złomowanie auta. Legalnym sposobem jest oddanie pojazdu do stacji demontażu. Należy korzystać z tej możliwości i zyskując pozbyć się niepotrzebnego sprzętu. Czytaj też