Opłacalna branża – aplikacje mobilne

Przez pewien okres aplikacje mobilne były dostępne wyłącznie dla posiadaczy iPhone’ów. Firma Apple była z pewnością prekursorem rozwiązań na telefony komórkowe. W tym czasie pojawiło się mnóstwo developerów wyspecjalizowanych w programach właśnie na urządzenia tej firmy. Prawie w tym samym czasie zyskały na popularności telefony z systemem operacyjnym Android.

Teraz przyszłość to projektowanie aplikacji mobilnych . Coraz więcej developerów specjalizuje się właśnie w tej dziedzinie.

Aplikacje mobilne zdobywają rynek

Aplikacje na telefon

Autor: GoMobi.pl
Źródło: http://gomobi.pl

Tak w zasadzie na każdy smartfon wypuszczony do sklepów w ciągu ostatnich paru lat bez problemu możemy wyszukać mnóstwo różnych aplikacji. Są i podstawowe – na przykład programy pocztowe, lecz również ogromna ilość innych. Choćby aplikacje do robienia list zakupów, odtwarzania muzyki, komunikatory, aplikacje serwisów społecznościowych, aplikacje pogodowe i wiele wiele innych.

Programiści mobilni

Wielu programistów specjalizujących się wcześniej w pisaniu programów na komputery przekwalifikowało się i obecnie pisze tylko aplikacje mobilne. Jeśli programista zna się na tym co robi, to z pewnością to opłacalne. Świetny Windows Phone developer jak Jojomobile spokojnie ma możliwość, by zarobić na życie na wysokim poziomie. Oczywiście nie każdy programista – (www.kaemmerer.pl) zarabia kokosy. Należy mieć na uwadze, że aplikacja musi się sprzedawać. Ewentualnie może być tak, że programista pracuje dla konkretnej firmy i dostaje za to jakieś wynagrodzenie.

Użytkownik przede wszystkim

Każdy programista chce zrobić coś wyjątkowego i doskonałej jakości. Ci zajmujący się aplikacjami na smartfony też. Im wyżej w rankingu popularności znajdzie się aplikacja, tym większe uznanie dla jej twórcy. Dobrze jest więc promować swoje aplikacje, nawet za pomocą serwisów społecznościowych, rozpoczynając od swoich znajomych. Marketing szeptany sprawdza się wspaniale i jeżeli tylko aplikacja wpasuje się w gust użytkowników na pewno będzie polecana dalej.

Są tysiące aplikacji, które w ogóle się nie przedostały do świadomości użytkowników. Nie jest trudno zginąć w tym mrowiu. Dlatego tak ważne jest, by dowiedzieć się, czego potencjalni odbiorcy oczekują. I stworzyć taką aplikację z największą starannością.