Nowoczesna usługa wycinki drzew, czyli jak pracują arboryści

Profesjonalna i drobiazgowa pielęgnacja drzew w Warszawie ma nadzwyczaj duże znaczenie, albowiem to właśnie wizerunek drzew znacznie wpływa na design całego miasta. Drzewa nie tylko są ważkim pierwiastkiem całego środowiska, jakie zamieniają dwutlenek węgla na tlen, ale też pełnią rolę estetyczną. Na pewno o wiele milej spaceruje nam się w ładnym i zadbanym parku, aniżeli w miejscu, w jakim drzewa się niezadbane, uschnięte, a pod nogami szeleszczą szpecące, nieestetyczne liście.

drzewo i zachód słońca

Autor: Sandra Sánchez
Źródło: http://www.flickr.com

Wycinka drzew rozpoczyna się zawsze ocenieniem drzewostanu porastającego okolicę i dobraniem optymalnych narzędzi (link). Kluczowa okazuje się ocena ryzyka, jakie niesie za sobą takie przedsięwzięcie. Istotnym ułatwieniem w drwalskiej pracy jest – inaczej się nie da – pozwolenie stosownego urzędu. Jeśli nie jest ono potrzebne, tym lepiej dla ekipy wycinającej i zleceniodawcy. Jednakże otrzymanie takiego „papierka” jest formalnością, a pominięcie tej procedury może przyczynić się do przykrych incydentów.

W głównej mierze powinniśmy pamiętać o tym, że drzewa i krzewy to żywe organizmy, w związku z tym również mogą zostać zaatakowane przez organizmy chorobotwórcze dokładnie tak samo jak ludzie. Warto zatem przeciwdziałać rozmaitego typu chorobom naszych drzew. Bardzo ważną sprawą jest m.in. regularne pozbywanie się suszu i pozostałych starych gałęzi.

Kliknij na ten link oraz poznaj więcej szczegółów (https://panko.pl/) – zamieszczone tam wiadomości pogłębią Twą wiedzę na podnoszony w omawianym wpisie temat.

W ten sposób skutecznie będziemy ograniczać infekcje i obumieranie kolejnych partii korony drzew. Należy także co jakiś czas podcinać koronę, tworząc z niej jednocześnie piękny, foremny kształt.

Wycinka przeważnie równa się podcinaniu nad ziemią. Jeszcze wcześniej ustalany jest wiek drzewa, grubość pnia, gdrzewa (http://www.robinia.waw.pl). Wykazy dokonuje się nie przy ziemi, a na właściwej wysokości. Stałym atrybutem w pracy drwalskiej są kliny z metalu, które zwyczajnie wbija się od drugiej strony drzewa, czyli tej niepodcinanej. Jest to wymagane, ponieważ niewłaściwe obsługiwanie się klinem może sprawić, że ścinane drzewo zaklinuje nam prowadnice. Kolejna rzecz to wycinanie konarów. Tutaj wycinanie dzieli się na dwa typy: z ziemi, długimi, zahaczającymi o konary pilarkami na wysięgniku oraz podcince na wysokości. To ostatnie wykonuje się zazwyczaj dzięki podnośnikowi albo metodą alpinistyczną, jeśli nie akurat nie dysponujemy na miejscu maszyną wynoszącą nas do wysokości korony drzewa. Tak jest w większości przypadków.