Na temat wyboru najlepszej pieluchy dla naszego dziecka

Wiemy, że pieluszki wielokrotnego użytku to najlepsza postać pieluchowania latorośli. Żeby wesprzeć ten niełatwy czas, powinno się pomyśleć o właściwie wybranych otulaczach, które będą podtrzymywały pieluszkę w dobrym miejscu, ochraniały i pilnowały ubranko przed przemoczeniem. To nie jest banalny dobór.Na rynku jest wielu producentów przekazujących różnorodnego gatunku otulacze dla osesków.

otulacz dla dziecka

Autor: CatEyedKP
Źródło: http://www.flickr.com
Istotne jest, aby kupić otulacze rozmiarowo dobrane pod względem wagi malucha, które najlepiej przystosowują sie, głównie do mizernych nóżek i nadal nie dużego brzuszka. Otulacze są dostrajane za pomocą drobnych rzepów czy też zatrzasków (otulacze na wielorazowepieluszki.pl). Dla bobasa winniśmy wyłonić otulacz najmniejszy rozmiarowo od 2 kg do 5 kg. Otulacz z bawełny i PUL-u to ten, który prócz tworzywa PUL, ma zewnętrzną powłokę bawełnianą. Są one wybitnie odpowiednio oddychające i wentylujące.Otulacz pulowy jak sama nazwa podkreśla składa się wyłącznie z tworzywa typu PUL – czyli zalaminowanego poliestru. Niezmiernie szybko uschnie.

Otulacz z wełny jest zbudowany w 100% z wełny merynosów, która absolutnie oddycha powstrzymując idealną temperaturę ciała malucha i zapobiegając przegrzaniu. Taki otulacz przeważnie wietrzymy – chyba że ulegnie pobrudzeniu. Pierzemy go manualnie co 1-2 tygodnie. Niestety powoli schnie i trzeba go lanolinować, żeby zapewnić wydajną kontrolę przed przenikaniem.

Dobór otulaczy jest nadzwyczaj szeroki, kolorowe, w figlarne desenie, w przeróżnych rozmiarach, regulowane rzepami ewentualnie zatrzaskami. Gdy maluch pobrudzi otulacz niezbyt mocno, jest możliwość spłukać go pod bieżącą wodą, bądź przetrzeć ściereczką, jak tylko wyschnie użyć znowu. Nie musimy prać otulaczy po każdym przewinięciu, jeżeli się nie zanieczyścił zastępujemy jedynie eko pieluszkę, o której trochę więcej na tej stronie: świetne i wygodne eko pieluszki na tej stronie.

Masz ochotę poznać sporo detali na ten ciekawy temat? Zatem ten artykuł doczytaj i sprawdź (https://www.pitbike.pl/kategoria/15-czesci-pit-bike) nową stronę pod wskazanym linkiem.

Otulacz użytkuje się z eko pieluszkami wielorazowymi, również z pojedynczymi wkładkami, jakie błyskawicznie, bez problemu wspomagają zlikwidować zawartość stałą, także strzegą malucha przed wilgocią z pieluchy. Dla nadzwyczajnego zabezpieczenia przed przemoczeniem np. w nocy, trzeba użyć dodatkowo nadzwyczaj chłonnych eko pieluszek. Otulacze i eko pieluszki wybieramy, biorąc pod uwagę poszczególne potrzeby i upodobania.